szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Egy amatőr csillagász, Scott Tilley arra lett figyelmes, hogy a Kína által pályára állított titkos objektumok Észak-Amerika nyugati partja felett igen aktívabbak, erős jeleket bocsátanak ki.

A hét elején Kína kísérleti űrrepülőgépe, a Senlung – amelyről létezésén kívül gyakorlatilag semmit sem lehet tudni – hat titokzatos objektumot bocsátott ki magából. Az eszköz három éven belül már harmadszorra állt Föld körüli pályára, így nem véletlen, hogy az amerikai és úgy általában a nyugati hadvezetést ingerli.

A kibocsátott objektumokról szintén nincsenek hivatalos információk. Az amerikai védelmi minisztérium és az űrhaderő nyomon követi a mozgásukat, Object A-tól Object F-ig nevezték el őket.

Mivel az egységek jeleket bocsátanak ki magukból, azok az amatőr csillagászok érdeklődését is felkeltették. Az egyik közülük Scott Tilley, aki folyamatosan figyelt rájuk, és arra jutott, hogy a legerősebb jelet Észak-Amerika felett bocsátják ki magukból – írja a South China Morning Post.

A szerkezetek akkor voltak a legaktívabbak, amikor az alacsony nyugati hágók felett repültek el. Ez arra utalhat, hogy a nyugati partoknál valamilyen titkos földalatti állomás lehet, vagy egy hajó állomásozhat ott, arra kíváncsiak a kínaiak.

Tilley ugyanakkor hangsúlyozta, ez csupán spekuláció, bizonyíték egyelőre nincs semmire nincs.

Az amatőr csillagász szerint a D és az E objektumok teljesen átlagosnak tűnnek. A B objektum nagyon fényes, ami alapján az űrrepülőgépet pályára állító rakéta első fokozata lehet. A C és az F valószínűleg szintén a rakéta darabjai, mert a kibocsátott jelek alapján alig észrevehetők, és folyamatosan zuhannak a Föld felé.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.