szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Állítólag dugóba került, végül egy kihangosított telefonon beszélt a diákokhoz.

Tájékoztató fórumot hívott össze a tanároknak és a diákoknak csütörtök délelőttre a Qualitas Gimnázium igazgatója, de hiába várták, nem ment el rá - számolt be az RTL Híradó.

A gimnáziumban ez lehetett az utolsó tanítási nap, mert miután adósság miatt elárverezték az iskola előző, soroksári épületét, még nem kapták meg a működési engedélyt a jelenlegi, csepeli helyszínre. Amíg ez nincs rendben, addig állami támogatást sem kapnak, márpedig az intézmény vezetője szerint anélkül nem tudják működtetni az iskolát december 1-jétől.

Egy nyilatkozó diák szerint az igazgató azt mondta, azért nem tudott megjelenni a fórumon, mert dugóba került. Végül egy kihangosított telefonon beszélt a diákokhoz.

Most a diákok többsége azért van kétségbe esve, mert elmúltak 16 évesek, így már nem tankötelesek, és egyelőre más iskolába nem veszik át őket. Az üggyel kapcsolatban Gulyás Gergely a csütörtöki kormányinfón azt mondta, egy „szélhámossággal" van dolguk, amihez a kormánynak semmi köze nincsen. Mint mondta, a kormánynak abban az egy dologban van kötelessége, hogy felhívják a figyelmet arra, hogy a magánintézményekkel kapcsolatban óvatosságra van szükség. Szerinte itt az épület tulajdonosa komoly tartozásba keverte magát, a végrehajtó avatkozott közbe, az állam viszont igyekszik segíteni mindenkinek. Hozzátette, az összes tanköteles diáknak ajánlottak közeli intézményt, ahol van szabad hely, de próbálnak azoknak is segíteni, akik már nem tankötelesek, az államnak azonban az ő esetükben már nincs jogi kötelessége.

A hvg.hu is beszámolt róla, hogy szeptember 12-én a rendőrség és a végrehajtók is kiszálltak tanítási időben az alapítványi fenntartású középiskolához, ahol kiürítették az épületet, a diákokat és az intézmény dolgozóit pedig hazaküldték, mondván: tartozás miatt az ingatlant elárverezték, az épület már másé, így ott többé már nem lesz tanítás.

Azóta kiderült, hogy bár az iskola fenntartója a bíróságon támadta meg a végrehajtási eljárást, kifogásolta az árverés kitűzését és az ingatlan felértékelését – szerintük 40 százalékkal alulértékelték –, ezt a bíróság elutasította. Az ügyben a hvg.hu-nak megszólalt a végrehajtó, és bár voltak olyan hírek, miszerint már az iskola működési engedélyét is visszavonták, erről kiderült, hogy nem igaz. Ekkor két olyan helyszín – köztük a csepeli – jött szóba, ahol folytathatnák az oktatást.

A napokban Ott Ferenc igazgató és Kovács György Gergely kuratóriumi elnök közleményben tudatta, hogy végleg bezárhat az iskola, mivel a Fővárosi Kormányhivatal elutasította a Qualitas Gimnázium működési engedélyének módosítását. Mint írták, a kormányhivatal a döntést azzal indokolta, hogy Maruzsa Zoltán, a Belügyminisztérium köznevelésért felelős államtitkára nem támogatta a kérelmet, mert az államtitkárság szerint azt már május 31-ig kellett volna előterjeszteni, úgy, hogy a kiürítésünkre szeptember 12-én került sor. A Belügyminisztérium úgy reagált, hogy „félrevezet" és „felelőtlen" a Qualitas Gimnázium vezetése.