Egy rejtett trükk a telefonodon, ami megváltoztatja az üzenetküldési szokásaidat

Tudod, hogyan küldhetsz időzített üzenetet a telefonodon?

Időzített üzenet
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Számos olyan helyzet adódhat az életben, amikor az ember üzenetet szeretne küldeni valakinek, de csak egy későbbi időpontban lenne aktuális. Ha nem akarsz elfeledkezni egy születésnapi köszöntőről, vagy késő este jut eszedbe, hogy sms-t kellett volna írnod, számodra is hasznos lesz az alábbi praktika.

Androidos okostelefonokon ugyanis lehetőség van időzített sms-t küldeni, ráadásul a funkciót pofonegyszerű elérni. Semmilyen trükkös beállításra nem lesz szükség hozzá, csupán néhány mozdulat az egész. Lépésről lépésre elmondjuk, mit kell tenned.

Időzített üzenet küldése lépésről lépésre

Lépj be a telefonodon az sms-ek közé, és nyiss egy új szöveges üzenetet. Válassz címzettet, és írd le, amit szeretnél, vagyis eddig mindent csinálj úgy, mint általában, amikor sms-t küldesz. Most jön a csavar: ha végeztél, ne koppints rá a küldés gombra, hanem nyomd meg azt hosszan, és figyeld, mi történik.

A képernyőn felugrik majd egy ablak, ahol beállíthatod, mikor menjen el az üzenet. Választhatsz néhány órán belüli fix időpontokból, vagy akár megnyithatod a naptárat is, és bármilyen jövőbeli dátumot megadhatsz, még akár hónapokat, vagy egy évet is. Persze az azért nem valószínű, hogy bárki ennyire távoli időpontra szeretné beállítani az sms elküldését, de a néhány órás vagy napos késleltetés sok esetben segítség lehet.

Koppints a kiválasztott időpontra, majd a küldés gombra, és már időzítetted is az sms-t, ami innentől kezdve a telefonodon várakozik, és a megadott pillanatban megérkezik majd a címzetthez. Addig is az üzenet alján megjelenő kis gombra nyomva lehetőséged van módosítani, törölni, vagy akár azonnal elküldeni a szöveget.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A közösségi média ilyen-olyan formában, de mindenki életének része. Mégis sokszor úgy tűnik, nem tudjuk megfelelően használni. De vajon hol rontjuk el? Miért mindig a legbántóbb kommenteken van a legtöbb like? Kell-e reagálni egy utálkozó hozzászólásra, vagy az ignorálás az egyetlen út? A legújabb epizódban többek között ezekre a kérdésekre Tóth Dani pszichológus, Verebélyi-Kovács Csilla, a Femina social media managere, valamint Pintér Ada műsorvezető kereste a választ.

Promóció

Olvass tovább! Ezzel a módszerrel senki más nem tudja olvasni a Messenger-üzeneteidet

A Facebook Messengeren olyan funkció érhető el, ami elősegíti, hogy a privát beszélgetés valóban privát is maradjon.

Ezzel a módszerrel senki más nem tudja olvasni a Messenger-üzeneteidet: mutatjuk, hogyan állítsd be

A Facebook Messengeren olyan funkció érhető el, ami elősegíti, hogy a privát beszélgetés valóban privát is maradjon.

Elolvasom

Fotók: Getty Images

Ezt is szeretjük