Kiütéses hazai győzelemmel folytatta BL-menetelését a Győr

Vágólapra másolva!
2024.01.06. 15:45
null
Fotó: Dömötör Csaba
Kiütéses győzelemmel folytatta szereplését a női kézilabda Bajnokok Ligájában a Győri Audi ETO KC, amely az A-csoport 9. fordulójában, hazai pályán 39–20-ra nyert a pont nélkül utolsó helyezett svéd Sävehof ellen.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 9. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KCIK SӒVEHOF (svéd) 3920 (19–7)
Győr, 4285
néző. Vezette: Weijmans, Wolbertus (hollandok)
GYŐR: SOLBERG– GYŐRI-LUKÁCS 4, V. KRISTIANSEN 6, S. OFTEDAL 3, Brattset Dale 5, Haugsted 2, Szöllősi-Schatzl 3. Csere: DUIJNDAM (kapus), Gros 3, Blohm 3, Nze Minko 3, Hovden 1, De Paula 1, Broch 1, Rju Un Hi 2 (1), Farkas Júlia 2. Edző: Ulrik Kirkely
SӒVEHOF: Linder – Sembe 3, Koppang 3, Mihailovic 3, Blomst, L. Jensen 1, Mellegard 3. Csere: Bundsen (kapus), Granat, Stankiewicz, E. Karlsson 4, Kylberg 1, C. Martin, Wiksfors 2, Ermelind, Heikka. Edző: Jesper Östlund
Az eredmény alakulása. 7. perc: 6–1. 13. p.: 9–2. 19. p.: 11–5. 23. p.: 15–6. 34. p.: 20–11. 37. p.: 24–12. 50. p.: 30–16. 54. p.: 33–16
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 1/0
MESTERMÉRLEG
Ulrik Kirkely: – Élmény a Sävehof ellen játszani, az első mérkőzésen csak nehezen tudtunk nyerni. Ezúttal sikerült jól felkészülni ellene, a kiváló védekezésünk és a két kapusteljesítmény tette biztossá a sikert, amely nagyon jó üzenet a jövőre nézve.
Jesper Östlund: – A csoport legjobb csapatával szemben nem tudtuk felvenni a versenyt. Az első félidő tizenkét gólos hátránya sok volt, a szünet után húsz percig ugyan jobban játszottunk, de nem lehetek elégedett, mert nem azért utazgatunk Európában, hogy húsz góllal kikapjunk.

ÖSSZEFOGLALÓ

A Bajnokok Ligája aktuális kiírásának egyedüli hibátlan csapata, a Győri Audi ETO KC a még pont nélkül álló Sävehof ellen is megőrizte tökéletes mérlegét – az előző évadot is figyelembe véve sorozatban 13 vereségnél járó svéd bajnok ezzel új negatív csúcsot állított be. A Győr a két csapat előző összecsapásán nem játszott túl fényesen, de így is három góllal (29–26) nyert idegenben, míg ezúttal esélyt sem hagyott ellenfelének. A két együttes egyébként tizedszer találkozott egymással, s nem meglepő, mind a tíz alkalommal az ETO győzött.

Ulrik Kirkely előzetesen az ellenfél kemény védekezésére hívta fel a figyelmet, ebből azonban semmi nem látszott. Magas hőfokon kezdtek a csapatok, de a gyorsaság mindkét oldalon sok technikai hibát eredményezett. Eladott labdák, belemenések, lépéshiba és pontatlan befejezések tarkították a játék képét. A házigazda kapcsolt korábban és 3–0-ra ellépett. A svédek több mint öt perc után szereztek gólt, de zárkózniuk nem sikerült, így már a 7. percben időt kért Jesper Östlund (6–1). A meccs képe így sem változott. Alig negyedóra elteltével 10–4 állt az eredményjelzőn, de ezt megelőzően már héttel is mentek a győriek, akiknél egyértelműen Stine Oftedal volt a vezér – a norvég sztárirányító repertoárja minden elemét bemutatva brillírozott. A félidő hajrájában 16–6-nál először lett közte tíz, nem is hagyták ki a szurkolók, hogy rászámoljanak az északiakra.

A szünet után 12 gólos előnyről folytathatták a meccset a hazaiak, de hiába talált be Rju Un Hi, a következő négy kapott gólból három is az ő lelkén száradt, így ismét „benézett” tíz alá a Sävehof. A néhány perces rövidzárlat után aztán magához tért a Győr: visszaállította a különbséget, azonban ebben a periódusban így sem nyújtott túl meggyőző teljesítményt, sok hibával játszott. A végjátékra teljesen széteső svédek ellen így is óriási különbséggel, 39–20-ra győztek a zöld-fehérek az új év első BL-összecsapásán.

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! GYŐRI AUDI ETO KC–SÄVEHOF 39–20

60. perc: Kristiansen óriási gólja zárja le a meccset. 39–20

60. perc: Wiksfors eredményes Koppang bejátszása után. 38–20

59. perc: Koppang-gólra Oftedal pillanatok alatt válaszol. 38–19

58. perc: Koppangot most nem sikerült levédekezni, de Brattset megint gyors góllal jelentkezett. 37–18

58. perc: Brattset szerzett lerohanásgólt. 36–17

57. perc: most a Győr rontott bele támadásába. Ernelind viszont csak a kapufát találta el az ellentámadásból.

56. perc: Karlsson tört be és pattintott a győri kapuba. 35–17

56. perc: megint megkapja a labdát a Győr. A hazaiak felállt fal ellen pedig Gros átlövésével növelik a különbséget. 35–16

55. perc: újabb labdaszerzés végén Brattsett fejezte be higgadtan a helyzetét. 34–16

54. perc: labdát szerzett a Győr, Farkas pedig belőtte a lerohanást! 33–16

53. perc: most a Győr egy kissé elkapkodta támadását.

53. perc: a labda a Sävehofnál maradt, passzívnál Stankiewicz lövését is védte Duijndam!

52. perc: Duijndam ziccert védett Wiksforsszal szemben!

52. perc: harmadszor is időt kértek a vendégek.

52. perc: Brochnak is megvan az első gólja, ezzel minden győri mezőnyjátékos eredményes volt már. 32–16

52. perc: Duijdamra sem lehet panasz, újabb védéssel jelentkezett.

51. perc: Kristiansen pattintott a svéd kapuba. Ötödik gólja volt. 31–16

50. perc: Mihailovic talpról eleresztett gyenge lövését simán védte Duijndam.

49. perc: lépéshiba elelnére sem tud betalálni a Sävehof, Hovden lerohanásával pedig megvan a Győr 30. gólja. 30–16

48. perc: Kylberg megint rossz döntést hozott és kidobta a labdát a pályáról, Farkas Júlia viszont most nem találta el a kaput.

48. perc: Kylberg hibája után Farkas Júlia kerülhetett volna jó helyzetbe, de nem tudta megfogni a labdát.

47. perc: Veronica Kristiansen volt eredményes. 29–16

46. perc: elhagyta a labdát a Sävehof. De Rju Un Hi is. Karlsson pedig ki is használta ezt. 28–16

45. perc: időt kért a Sävehof.

45. perc: az imént beálló Farkas Júlia is megszerzi első gólját. 28–15

45. perc: vonalra lépett a svédek jobbszélsője, Ernelind.

44. perc: Nze Minko újabb labdaszerzése után Rju Un Hi nem tud betalálni a lerohanásból.

43. perc: Győri-Lukács kapott jó labdát a jobbszélen Nze Minkótól. 27–15

43. perc: Jensen betörésénél védett nagyot Duijndam.

42. perc: hosszú győri támadást zárt rossz lövéssel Rju Un Hi.

42. perc: emberelőnyben nem tud zárkózni a svéd csapat.

41. perc: Koppang lövése ment a sáncról a győri kapu fölé. Haugstedet pedig kiállítják két percre.

41. perc: Mihailovic védésébe kapott bele Duijndam, de nem jó az indítása.

40. perc: Ida Sembe sem hibázott jobbszélről. 26–15

39. perc: Győri-Lukács is gyors gólt szerzett jobbszélről. 26–14

39. perc: Mihailovic elkapta a fonalat. 25–14

38. perc: Blohm volt eredményes Nze Minko passzából. 25–13

38. perc: Emma Mihailovic szerzett gyors gólt a vendégektől. 25–12

38. perc: Mihailovic betörése után is védett egyet Duijndam, de Haugsted is telibelőtte Lindert...

37. perc: passzívig támadott emberhátrányban a Sävehof, Duijndam első védése után Győri-Lukács lőtt gólt a kapus indításából. 24–12

36. perc: Szöllősi-Schatzl ugyancsak a balszélről volt eredményes. 23–12

36. perc: Mellegaard eredményes balszélről. 22–12

35. perc: Rju Un Hi nem rontotta el a hetest. 22–11

35. perc: Nze Minko harcolt ki hetest a félpályánál és egy kétperces kiállítást Jensennek.

34. perc: Nze Minko használta ki az előtte lévő óriási területet. 21–11

34. perc: újabb győri hibát használtak ki a vendégek, Mellegaard. 20–11

33. perc: Blohm próbálkozott beállóból, de Linder védett egyet. Ráadásul Jensen révén visszajön tíz gólra a svéd csapat. 20–10

32. perc: Rju Un Hi vétett lépéshibát, majd Sembe lőtt lerohanásgólt. 20–9

32. perc: Mihailovic pattintott Duijndam lábai között a győri kapuba. 20–8

31. perc: Rju Un Hi első lövéséből gól lett. 20–7

31. perc: a győri kapuban a remekül védő Solberget Rinka Duijndam váltotta.

31. perc: 12 gólos előnyről kezdi támadással a második félidőt a Győr.

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! GYŐRI AUDI ETO KC–SÄVEHOF 19–7

Az első félidőben nem volt egy súlycsoportban a két csapat, amíg a Győr lövéseinek 76 százalékából lett gól, addig a svédeknek csupán 29 százalékos a lövéshatékonyságuk, 24 lövésből szereztek hét gólt, míg a Győr 25-ből 19-et. Nem is csoda, hiszen a kisalföldieknek csupán hat hibájuk volt, a Sävehofnak viszont háromszor ennyi, 18.

A hazaiak egeredményesebb játékosa egyelőre a háromszor eredményes Veronica Kristiansen, de Line Haugsted, Linn Blohm, Szöllősi-Schatzl Nadine, Kari Brattset, Stine Oftedal és Estelle Nze Minko is két gólt szerzett, a vendégeknél csak Elin Karlsson szerzett egynél több gólt, kettőt.

30. perc: Koppang adott rossz labdát Martínnak, a Győr ellentámadását pedig Blohm fejezte be egy balszélről szerzett góllal. 19–7

29. perc: lépéshiba a svédeknél. Aztán Grosnál is.

29. perc: Nze Minko szerzett labdát, vezetett lerohanást és lőtt gólt. 18–7

28. perc: Solberg viszont védte Mellegaard büntetőjét!

27. perc: Carmen Martín harcolta ki a mérkőzés első hetesét Bruna de Paulával szemben.

27. perc: Brattset nem tudta összeszedni a bejátszást három védő között.

27. perc: megint belehibázott támadásába a Sävehof.

26. perc: Nze Minko betörése is jó! Megállíthatatlan volt. 17–7

26. perc: Gros bejátszása nem volt jó a befutó Nze Minkónak, de Solberg újabb ziccervédéssel jelentkezett!

25. perc: Nina Koppang jelentkezett nagy góllal és lőtt a bal felső sarokba. 16–7

24. perc: Bruna de Paula is feliratkozik a gólszerzők közé. Meg is van a közte tíz. 16–6

24. perc: Karlsson átlövését is védte Solberg!

23. perc: Ana Grost meg sem próbálták megállítani a vendégek. 15–6

23. perc: most a Győr kért időt.

22. perc: Stankiewicz szép csellel verte meg Brattsetet, de Solberg nagyot védett lábbal.

22. perc: a svédek bejátszását Wiksfors váltotta gólra, az ellentámadást pedig elrontotta a Győr. 14–6

21. perc: Solberg 62 százalékos hatékonysággal véd. Linn Blohm pedig beállóból talált be. 14–5

21. perc: Carmen Martín lőtt csúnyán mellé jobbszélről.

20. perc: most kapufa segítette ki a Győrt, amely Szöllősi-Schatzl ejtésével vezet nyolc góllal. 13–5

19. perc: Nze Minko adott óriási gólpasszt Szöllősi-Schatzlnek. 12–5

18. perc: Mellegaardnak most összejött, átejtette Solberget. 11–5

18. perc: Kristiansen szép csellel tört be és lőtt a jobb alsóba. 11–4

17. perc: Mellegaard balszélről leadott lövése nem jelentett gondot Solbergnek.

16. perc: hosszú támadást vezetett a Győr, Oftedal talpról lőtt Bundsen lábai között a svéd kapuba. 10–4

15. perc: Kylberg betörés után szerezte a vendégek negyedik gólját. 9–4

15. perc: Oftedal lőttte telibe a keresztlécet.

14. perc: kapust cserélt a Sävehof, Johanna Bundsen érkezett, Solberg pedig most nem tudott védeni Karlsson lövésénél. 9–3

13. perc: Brattset kapott remek bejátszást, s nem is rontott beállóból. 9–2

13. perc: Solberg remekül tért vissza, újabb védést mutatott be!

13. perc: Haugstednek nagyon van kedve, újabb átlövésgóllal jelentkezett. 8–2

12. perc: nem találja a rést a győri védelmen a svéd csapat, de Karlsson lövése valahogy bepattant Solbergről. 7–2

11. perc: maradt a labda a hazaiaknál, Gros átlövése viszont majdnem kettétörte a bal kapufát.

10. perc: Szöllősi-Schatzlnek most nagy lehetősége volt, de Linder védett.

10. perc: nem tud gyorsan reagálni a Sävehof sem, felállt fal ellen viszont megint nem tudnak betalálni a vendégek.

9. perc: Koppang újabb gyenge lövéssel jelentkezett, de a lerohanásnál eladta a labdát a Győr.

8. perc: Koppang lövését simán védte Solberg, de indítása már nem volt jó Szöllősi-Schatzlnek. Újabb védése után viszont Kristiansen nem rontott. 7–1

8. perc: rossz bejátszás Mihailovictól, de Haugsted lövésébe is beleblokkoltak a vendégek.

7. perc: nem kezdett jól a Sävehof, időt is kért Jesper Östlund.

7. perc: Koppang tört be szépen, de Solberg még szebb védést mutatott be, ráadásul Haugsted növelte a különbséget. 6–1

7. perc: Mihailovic pattintott a keresztlécre ziccerből, Győri-Lukács viszont nem hibázott a jobb szélről. 5–1

6. perc: Haugsted eladott labdáját Sembe használta ki, de Brattset gyorsan válaszolt. 4–1

5. perc: továbbra is jól védekezik a Győr, most Mellegaard lőtt mellé balszélről.

5. perc: labdát szerzett a Győr, s Veronica Kristiansen nem rontotta el ziccerét. 3–0

4. perc: Ana Gros átlövése a kapufa segítségével jutott a Sävehof kapujába. 2–0

4. perc: megint támadóhibát vétettek a svédek.

3. perc: Solbergnek megvan az első védése, Jensen lövését hárította, de a Győr beleront támadásába.

2. perc: Nina Koppang második lövése sem vezet eredményre, de a labda a Sävehofnál maradt.

2. perc: megvan a meccs első gólja, Stine Oftedal értékesítette a Győr lerohanását. 1–0

1. perc: Line Haugsted átlövése a blokkon pattant meg, de a svédek is csak kapufáig jutnak.

1. perc: beleront első támadásába a vendégcsapat.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés! Az első támadást a Sävehof vezeti, a Győr védekezik.

A házigazda Győr zöld mezben és nadrágban játszik, a vendég svédek sárga mezben lépnek pályára.

A játékosok érkeznek a pályára, hamarosan kezdődik a mérkőzés!

ELŐZMÉNYEK

Az idegenbeli háromgólos siker után (26–29) hazai pályán is kötelező a győzelem a női kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportját vezető Győri Audi ETO KC-nak a pont nélkül utolsó svéd Sävehof ellen.

A két hónap és a dán, norvég, svéd közös rendezésű világbajnokság után folytatódó elitsorozatra már hangolódhattak egy NEKA elleni balatonboglári bajnokival Ulrik Kirkelyék, akik 43–28-as magabiztos sikert arattak. A Sävehof sem esett ki a ritmusból, a svéd csapatnak karácsony óta ez már a negyedik meccse lesz, hazája bajnokságában ugyanis a Kristianstadot otthon verte, a Lugit pedig idegenben és hazai pályán is felülmúlta.

Ennek ellenére sem a vendég svédek számítanak a mérkőzés esélyesének, olyannyira nem, hogy a felek eddigi kilenc Bajnokok Ligája-meccsét egyaránt a Győr nyerte, ráadásul rendre meggyőző fölénnyel: a legszorosabb meccs épp az őszi svédországi találkozó volt, de 2021 októberében 41–19-cel küldte haza a Rába-parti együttes a Sävehofot.

Ami az idei BL-szereplést illeti, a Győr eddig mind a nyolc mérkőzését megnyerte a csoportkörben, s négy ponttal előzi meg a csoport első helyén a dán Odensét, ráadásul dicsérhető Sandra Tofték védekezése is, ugyanis egyedüli csapatként nem kaptak még 200 gólt a BL-ben (198). Ezzel szemben a Sävehof a harmadik legkevesebb gólt lőtte, 194-et, miközben a második legtöbbet, 272-t kapta, így nem véletlenül áll pont nélkül a csoport utolsó helyén.

A Győr egyébként a napokban arról számolt be, hogy Rju Un Hi a következő idényben is a csapatot erősíti, ellenben Szöllősi-Schatzl Nadine, Rinka Duijndam és Yvette Broch is távozik a csapattól a nyár folyamán, ezzel pedig majdnem véglegessé vált a következő évad kerete.

KÖSZÖNTJÜK OLVASÓINKAT A GYŐRI AUDI ETO KC–SÄVEHOF NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA-MÉRKŐZÉS ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÉBEN!