Hazai pályán visszavágott a Brest a Debrecennek

Vágólapra másolva!
2024.01.06. 17:45
null
Fotó: Kovács Péter, archív
Visszavágott az októberi debreceni vereségért a francia Brest Bretagne a DVSC Schaefflernek a női kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 9. fordulójában. Szilágyi Zoltán csapata a jó kezdés után a szünetre már ötgólos hátránnyal vonult, s 38–28-as vereséget szenvedett.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 9. FORDULÓ
BREST BRETAGNE (francia)DVSC SCHAEFFLER 38–28 (19–14)
Brest Aréna, 4100
néző. Vezette: Merisi, Pepe (olaszok)
BREST: Foggea – Toublanc 3 (2), MASZLOVA 7, Faure 1, FOPPA 5, BARBOSA 9, Mauny. Csere: Filter (kapus), Jarrige 1, Lassource, COATANEA 6, N”Diaye, Kouyate 3, Dembelé 3. Edző: Pablo Morel
DVSC: Gabriel – Grosch 1 Hámori 1, Füzi-Tóvizi, Planéta 3, Vámos P. 4, Petrus 1. Csere: Bartulovic (kapus), Kácsor 4, Töpfner 4 (3), Haggerty 1, Hornyák D., Jovovics 4, Vámos M 3, Johansson 2, Csernyánszki. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–5. 13. p.: 8–5. 17. p.: 10–7. 23. p.: 13–12. 27. p.: 15–14. 38. p.: 26–15. 45. p.: 29–21. 55. p.: 35–24
Kiállítások: 4, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
MESTERMÉRLEG
Pablo Morel: – Kikaptunk Debrecenben, ezért szerettünk volna visszavágni. Ezúttal a jobbik arcunkat mutattuk, egy remek hangulatú mérkőzésen. Az első félidő végjátéka döntő volt, ettől kezdve nagyon jól kézilabdáztunk
Szilágyi Zoltán: – Többet vártam a csapatomtól. Tudtuk, hogy a Brest jobb csapat, ezúttal remekül is játszott ellenfelünk A második félidőben sajnos teljesen szétesett a játékunk, sok volt a technikai hiba, nem tudtuk megállítani a Brest lerohanásait. Remélem a folytatásban jobbak leszünk!

ÖSSZEFOGLALÓ

Jól kezdett a DVSC Brestben, a mérkőzés elején rendre a magyar bronzérmesnél volt az előny. Aztán az első tíz perc után fordítottak a vendéglátók, de ekkor sem volt különösebb gond a debreceniek játékával. Amikor hárommal ellépett a Brest, Szilágyi Zoltán időt kért, s rendezte a sorokat. Újra szoros volt a meccs, s az első félidő hajrájához még fej fej mellett érkeztek a csapatok. A 27. percben mindössze egy góllal jártak előrébb a franciák (15–14), a szünetre mégis ötgólos előnnyel mehettek a brestiek.

Az első játékrész végén kezdődő rossz széria a folytatásban sem ért véget. Hiába védett néhányat Gabrijela Bartulovic, rengeteg volt a hiba a Loki játékában, így gyorsan nőtt a különbség. Ezzel el is dőlt a két pont sorsa, a DVSC hiába próbálkozott, ezúttal jobb volt a Brest, s visszavágott a debreceni vereségéért.

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! BREST BRETAGNE–DVSC SCHEFFLER 38–28

60. perc: Haggerty kozmetikázott az eredményen és alakította ki a 38–28-as végeredményt.

60. perc: Jarrige is feliratkozik a gólszerzők közé. 38–27

59. perc: Kácsor labdaszerzés után egyedül futott végig és ejtett a bresti kapuba. 37–27

59. perc: Planéta már három gólnál jár. 37–26

58. perc: Dembélé lőtt a debreceni kapu jobb alsó sarkába.37–25

57. perc: Planéta bejátszása nem jó.

56. perc: Faure harcolt ki hetest. Toublanc harmadszor is belövi. 36–25

56. perc: Planéta újabb szép átlövése! Most a bal alsóba lőtt. 35–25

55. perc: Kácsor lövését most oldalra tolta Filter, a Brest lerohanásából pedig Coatanea talált be. 35–24

55. perc: Dembélé lövésébe csak beleérni tudott Bartulovic. 34–24

54. perc: Planéta Szimonetta jelentkezett átlövésgóllal. 33–24

53. perc: Kácsor! Óriási gólt lőtt a jobb felsőbe! 33–23

53. perc: Coatanea maradt ott a jobbszélen és találta meg őt Faure. 33–22

52. perc: Haggertyt küldték le két percre.

52. perc: Kouyaté átlövését most lábbal védte Bartulovic, de rosszul indított és eladta a labdát.

51. perc: most a Brest is beleront támadásába, Vámos Míra pedig összeszedte és belőtte az indítást. 32–22

51. perc: Jovovics alsós lövése nem gond Filternek.

50. perc: Kácsor lövésébe is beleért a sánc, a legyengült lövést pedig védte Filter, majd újabb gyors gólt szerzett a Brest Coatanea révén. 32–21

49. perc: Johansson lövése a blokkban halt el, de marad a labda a vendégeknél.

48. perc: Kouyaté átlövését védte Bartulovic.

48. perc: Csernyánszki lőtt mellé.

47. perc: Bartulovic majdnem védte Coatanea jobbszélről leadott lövését, de a labda áthaladt a gólvonalon. 31–21

46. perc: most jól védekezik a Brest, nehezen talál rést a DVSC, Vámos Míra pedig a kapufára ejtett.

45. perc: Kouyaté gólt szerzett és egy kétperces kiállítást is kiharcolt Jovovicsnak. 30–21

45. perc: most a Brest edzője, Pablo Morel kért időt.

45. perc: Jovovics lőtte meg harmadik gólját, majd jó védekezés után Vámos Míra révén tovább zárkózik a Debrecen. 29–21

44. perc: ziccerig dolgozta ki helyzetét a Brest, Cabral Barbosa pedig most sem rontott. 29–19

43. perc: Faure gyenge lövését Bartulovic védte könnyedén, ráadásul Johansson villant egy szépet! 28–19

42. perc: Töpfner maradt nagyon egyedül a jobbszélen és ki is használta a lehetőséget. 28–18

42. perc: Csernyánszki lőtt a blokkba, de a labda a Debrecené marad, Csernyánszki pedig eladta a labdát, Cabral Barbosa pedig nyolcadik gólját szerezte. 28–17

41. perc: Foppát megint nem sikerült levédekezni. 27–17

41. perc: Jovovics egyéni akcióját góllal fejezte be. 26–17

40. perc: Bartulovic újabb védéssel jelentkezett Cabral Barbosa lövésénél. Rá nem lehet panasz.

39. perc: passzívig támad a DVSC, Johansson pedig óriási gólt lőtt a kapu jobb alsó sarkába! 26–16

38. perc: Bartulovic védte Mauny lövését.

38. perc: nehéz helyzetben a DVSC, jön is a harmadik, utolsó időkérés.

38. perc: eladott labda után Maslova szerzett üres kapus gólt. 26–15

37. perc: rossz debreceni támadást bosszult meg Cabral Barbosa hetedik góljával. Közte tíz... 25–15

36. perc: hetest kap a Brest. Toublanc pedig be is lövi. 24–15

36. perc: hét a hat ellen támad a Loki, de most belemenést vét Jovovics.

35. perc: Vámos Petra megint eladta a labdát, lerohanás nincs, de gyors hazai gól így is van, Foppa. 23–15

35. perc: az időkérés mellett a pályát is alkalmas állapotba kell hozni, hosszas törlés után folytatódik a meccs.

35. perc: közte hétnél kért időt a DVSC.

35. perc: debreceni labdavesztést Cabral Barbosa használt ki egy lerohanással. 22–15

35. perc: Foppát játszották meg beállóban, de Bartulovic megint védett.

34. perc: Hámori jól tört be, de lábon dobta Filtert.

34. perc: Vámos hagyta el a labdát, de Maslova most fölédurrantotta ziccerét.

33. perc: Hámori most Füzi-Tóvizinek adott rossz passzt, legalább Bartulovic védett egyet a túloldalon.

32. perc: Maslova lövését a Gabrielt váltó Bartulovic sem tudta védeni. 21–15

32. perc: Hámori adott rossz passzt a balszélre.

31. perc: Foppa harmadik góljával gyorsan válaszolt a Brest. 20–15

31. perc: Vámos Petra szerzett szép gólt és lőtt a kapu bal alsó sarkába. 19–15

31. perc: folytatódott a mérkőzés. Ezt a felvonást a DVSC kezdi támadással.

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! BREST BRETAGNE–DVSC SCHAEFFLER 19–14

Jól kezdte és sokáig szorosan tartotta a meccset a DVSC, amely a félidő utolsó perceit elrontotta és ötgólos hátránnyal vonult öltözőbe. Az első félidőben a Brestnek 79, a Debrecennek 67 százalékos volt a lövéshatékonysága, ám a hazai támadások 73 százaléka zárult góllal, míg a vendégeknél ez csak 54 százalék. A Brest hárommal több lövésből vezet öt góllal, köszönhetően annak is, hogy a hajdúságiak kettővel többet hibáztak. A hazaiaknál a leendő FTC-játékos, Valerija Maslova és Alexandra Cabral Barbosa is öt gólnál jár, a DVSC-nél Töpfner Alexandra és Vámos Petra háromszor volt eredményes.

30. perc: 23 másodperc maradt a játékrészből. A Brest jól játszotta meg a figurát, Dembélé pedig betalált. 19–14

30. perc: még egy Brest-időkérés a félidő végére.

30. perc: Jovovics állt közel a gólhoz, de nem tud betalálni. És hetes sincs.

30. perc: Maslova csodálatos cunderrel talált be... Először négy közte... 18–14

29. perc: Töpfner lábon lőtte Foggeát jobbszélről.

28. perc: Kácsor adta el a labdát, Maslova pedig nem hibázta el ziccerét. 17–14

27. perc: üres kapu mellett támad a Brest, Maslova így is belövi. 16–14

27. perc: újabb hosszú debrecni támadás végén Jovovics oldotta meg helyzetét, ráadásul Faure-t még le is küldik. 15–14

26. perc: Faure második szándékból már jól tört be... 15–13

25. perc: Jovovics átlövését viszont Foggea nem tudta megfogni. 14–13

25. perc: Maslova átlövését kézzel védte Gabriel.

24. perc: nem tudja góllal befejezni támadását a DVSC.

24. perc: Kouyaté majdnem belemenést vétett, ehelyett a debreceni kapuba pattintott. 14–12

23. perc: Vámos Míra pedig balszélről csökkenti egyre a különbséget. 13–12

23. perc: de jó a védekezés!

22. perc: Foggea védése miatt nem tud visszajönni egy gólra a Debrecen.

22. perc: lépéshiba a hazaiaknál.

21. perc: Grosch Vivien a combját fájlalva sétál le a pályáról, vélhetően meghúzódott.

21. perc: Vámos kapott jó labdát és lőtt a kapu bal felső sarkába betörés végén. 13–11

20. perc: Cabral Barbosa ötödik gólját jegyzi már... 13–10

20. perc: megvan Vámos Petra második gólja. 12–10

19. perc: Kácsor átlövése a blokkban halt el, majd a Brest indítása után Coatanea révén lép el a házigazda. 12–9

18. perc: de könnyen válaszolt a Brest, Kouyaté. 11–9

18. perc: Töpfner harmadik heteséhez állt oda és most sem rontott. 10–9

18. perc: Vámos Petra góljára nem tud válaszolni a Brest, majd Planéta harcolt ki hetest. 10–8

17. perc: Kácsor vétett lépéshibát, a lerohanást pedig Coatanea váltotta gólra. 10–7

17. perc: Kouyaté több próbálkozásból sem tudott betörni, Cabral Barbosa átlövését viszont nem tudták levédekezni a vendégek. 9–7

16. perc: Vámos találta meg Groscht a jobbszélen, de Foggea védett.

15. perc: Maslova most a keresztlécet találta el, a kipattanó labda pedig Cabral Barbosa lábát.

14. perc: Petrus Mirtill jobb szélről hozta közelebb a Debrecent. 8–7

14. perc: sőt, itt a második is a DVSC kapusától!

14. perc: Maslova verte meg Planétát, de megvan az első Gabriel-védés!

13. perc: Hámori lövőcsel után lőtt a hazai kapu jobb alsó sarkába. 8–6

13. perc: Szilágyi Zoltán időt kért.

13. perc: Cabral Barbosa másodszor eredményes, ezúttal betörés után. 8–5

12. perc: Hámori bejátszása nem volt jó Füzi-Tóvizinek emberelőnyben.

12. perc: Hámorit rántotta le Jarrige két percet érően.

10. perc: Vámos passzát csenték el a hazaiak Planéta elől, Cabral Barbosa révén pedig kettővel vezet a Brest. 7–5

10. perc: Kácsortól lopott labdát a Brest és szerzett egész pályás, üres kapus gólt, Foppa. 6–5

9. perc: Toublanc jobbszélről szerzett góljával egyenlít a Brest. 5–5

8. perc: Hámorit küldték le két percre.

8. perc: passzívig támad a DVSC, de Kácsor így is betalált! 4–5

7. perc: Maslova remekel, újabb átlövésgóllal jelentkezet. 4–4

6. perc: Grosch első akciógólját szerezte meg. 3–4

6. perc: Maslova megint Foppát kereste és találta meg beállóban, sikerrel. 3–3

6. perc: Hámori fájlalja a vállát betörés után, a kiharcolt hetest ezúttal is belőtte Töpfner. 2–3

5. perc: Maslova bejátszását Foppa lőtte a DVSC kapujába. 2–2

4. perc: Töpfner Alexandra nem hibázta el hetesét. 1–2

4. perc: Vámossal szemben védekeztek jól a hazaiak, a DVSC támadása végén Hámori harcolt ki büntetőt.

3. perc: Maslova lőtt nagy gólt jobbátlövőből. 1–1

2. perc: a labda a DVSC-é maradt, de nehezen jutnak lövésig a vendégek, végül Kácsor lőtt szép gólt talpról. 0–1

2. perc: hosszú támadást vezet a Debrecen, Kácsor átlövése Maslovát találta fejbe.

1. perc: csúnya technikai hibával nyitottak a hazaiak.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés! Az első támadást a hazaiak vezetik, a DVSC védekezik.

A Debrecen fehér mezben, fekete nadrágban játszik, a házigazda franciák sötétszürke-rózsaszín szerelésben.

A mérkőzés 18.00-kor kezdődik!

ELŐZMÉNYEK

Csoportrangadóval tér vissza a dán, norvég, svéd közös rendezésű világbajnokság után a női kézilabda Bajnokok Ligája, a DVSC Schaeffler ugyanis a szintén három győzelemmel, egy döntetlennel és négy vereséggel hétpontos francia Brest Bretagne otthonában lép pályára, azaz a továbbjutás szempontjából is sorsdöntő lehet a csoport ötödik és hatodik helyezettjének összecsapása.

A Brest ugyan tízzel kevesebb gólt szerzett eddigi nyolc meccsén, 34-gyel kevesebb gólt is kapott a sorozat eddigi szakaszában, s csak ennek köszönhetően előzi meg a hajdúságiakat, akik azonban építhetnek a felek novemberi meccsére, amikor hazai pályán 31–24-es diadalt arattak.

Az is Vámos Petráék mellett szólhat, hogy a dán, norvég, svéd közös rendezésű világbajnokság után már visszaálltak a normál ritmusba, december végén ugyanis Kisvárdán nyertek tíz góllal, más kérdés, hogy szerdán a Kozármisleny ellen is pályára kellett lépniük, s hét góllal nyertek. Ezzel szemben a Brest utolsó mérkőzését még a vb előtt, a Buducsnoszt ellen játszotta Podgoricában (24–31).

A Brest a montenegróiak mellett Bukarestben a CSM és Svédországban a Sävehof ellen nyert még a BL-ben, a Buducsnoszt ellen pedig otthon döntetlent játszott. A franciák kikaptak Debrecenben, Győrben, Dániában (Odense) és Németországban (Bietigheim) is. A DVSC a franciákat, a svédeket és a montenegróiakat múlta felül otthon, de egy ponttal tért haza a román fővárosból, ellenben a Győrtől, a Bietigheimtől és az Odensétől idegenben, a CSM-től pedig otthon kapott ki.

„Nagyon várjuk már, hogy újra a Bajnokok Ligájában lépjünk pályára, ezért dolgoztunk az elmúlt időszakban és az egész szezonban – mondta a Franciaországba indulás előtt Szilágyi Zoltán, a DVSC SCHAEFFLER vezetőedzője. – Szeretnénk a BL-ben folytatni azt, amit ősszel elkezdtünk, ennek megfelelően elszántnak látom a lányokat. Azzal tisztában vagyunk, hogy ez egy teljesen más mérkőzés lesz, mint amilyet októberben játszottunk a franciák ellen. Biztos, hogy a Brest szeretne visszavágni a debreceni vereségért, mi pedig újra jó meccset akarunk játszani!” – tette hozzá a klub honlapjának a szakember.

A debreceniekkel elutazott az Atlanti-óceán partján fekvő kikötővárosba az elmúlt időszakban hátsérüléssel bajlódó Csernyánszki Liliána is, akinek a klub közlése szerint sokat javult az állapota.

KÖSZÖNTJÜK OLVASÓINKAT A BREST BRETAGNE–DVSC SCHAEFFLER NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA-MÉRKŐZÉS ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÉBEN!