szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Katonai szintű strapabírósággal rendelkezik a Samsung új okostelefonja és táblagépe, de ezeken túlmenően is egy sor érdekes és hasznos funkciót vonultat fel a Galaxy XCover7 és a Galaxy Tab Active5.

A Samsung Galaxy Xcover és Tab Active-szériája jól ismert azok körében, akik a strapabíróbb készülékeket keresik. Míg a legtöbb okostelefon és táblagép – a hangzatos marketing ellenére – egy leejtést követően jellemzően komolyabb sérüléseket szenved, a két széria eszközei úgy vannak tervezve, hogy az ilyen helyzeteket kimondottan jól tolerálják.

A Samsung most – a Galaxy S24-széria jövő heti érkezése előtt – új strapaeszközöket jelentett be: a Galaxy XCover7 okostelefont, valamint a Galaxy Tab Active5 táblagépet. Csúcskészülékekre hajazó hardveres képességekkel ne számoljon senki, de nem is ez a cél: a hangsúly a strapabíráson van.

Funkciók terén nincs is oka szégyenkeznie egyik készüléknek sem. Közös pont az 5G-kapcsolat támogatása, az NFC-chip megléte (mobilfizetéshez például), valamint a Samsung Knox széf az adatok védelmére – de egy programozható gomb is van mindkét eszközön.

A Galaxy XCover7 egy 6,6 hüvelykes, FullHD+ felbontású LCD panellel van szerelve, melynek érintésérzékenysége átlag feletti: a 2 milliméter vastagságú kesztyű, valamint a vizes környezet sem jelent neki akadályt. A hardveres képességek terén nem bocsátkozott részletekbe a Samsung, így a chipset márkája és típusa sem ismert – annyit tudni csak, hogy egy 6 nanométeres gyártási technológiára épülő, nyolcmagos processzor lapul a strapamobilban.

Samsung

A hátlapi kamera 50, míg az előlapi 5 megapixeles; a RAM mennyisége 6 GB, míg a háttértár 128 GB-os. Manapság ritkaságszámba menő funkciói is vannak a telefonnak: a microSD bővíthetőség mellett egy 3,5 mm-es jack-csatlakozó is található rajta.

A lényeg persze nem is a fenti pár specifikáció, hanem a strapabírás: az IP68 mellett a MIL-STD-810H katonai szabványnak eleget tesz a Galaxy Xcover7, ami a lehetséges felhasználási területet is előre vetíti. A megjelenítő védelméről Gorilla Glass Victus+ gondoskodik.

Samsung

A 4050 mAh-s akkumulátor kivehető a készülékből, de nem ez a legnagyobb bravúr: aksi nélkül is működik a telefon. Persze, nem a fizika törvényeit hazudtolja meg a Samsung, hanem kizárólag USB-C-s áramellátással, akku nélkül is lehet használni a mobilt. Ez hasznos lehet olyan környezetben, ahol a készülék állandóan a töltőn csüng, és nincs értelme az akkumulátornak. Ez a funkció még akkor is ritkaságszámba ment, amikor a hagyományos okostelefonokban cserélni lehetett az akkumulátort.

A Galaxy Tab Active5 egy nyolchüvelykes, 120 Hz-es képfrissítéssel rendelkező képernyőt kapott, és az érintésérzékenység ennek is jobb, mint a hagyományos készülékeké. A hátlapon 13, az előlapon 5 megapixeles kamera van, a chipset pedig 5 nanométeres. Többet nem tudni róla.

Samsung

A RAM mennyisége függ a választott háttértártól: 128 GB-os tárolóhoz 6, míg 256-oshoz 8 GB RAM jár. A microSD-bővíthetőség itt is adott, legfeljebb 1 TB-ig. Van S Pen-támogatás is, de ezt csak egy külön tokba lehet elhelyezni, nem lehet a táblagépbe csúsztatni.

Az IP68 és MIL-STD-810H szabványnak a tablet is eleget tesz, így kimondottan zord körülmények között is használható. A kijelző ugyanakkor ebben az esetben „csak” Gorilla Glass 5 védelmet kapott. Vannak fizikai gombok, a home gomb egy ujjlenyomat-érzékelőt is kapott. Az 5050 mAh-s akkumulátor szintén eltávolítható, és a Galaxy Tab Active5 is használható kizárólag hálózati áramforrásról.

Samsung

A két készülék még januárban megjelenik, de az árazásuk egyelőre nem ismert.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.