A második félidőben az FTC fölé nőtt az Esbjerg

Vágólapra másolva!
2024.01.13. 15:50
A női kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjában a Ferencváros 33–28-ra kikapott Érden az Esbjergtől.

Fotó: Török Attila A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR
10. FORDULÓ, B-CSOPORT
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–TEAM ESBJERG (dán) 28–33 (16–15)
Érd, 1900 néző. V: Dojcsinov, Gorecov (bolgárok)
FTC: Böde-Bíró – Malestein 5 (1), KLUJBER 6, Lekics, Edwige 1, Bölk 5, Márton G. 2. Csere: Janurik (kapus), Tomori, CVIJICS 6, Simon P. 3, Kisfaludy, Hársfalvi, Kukely A. Edző: Allan Heine
ESBJERG: Kristensen – M. Jacobsen 2, Möller 1, Iversen 2, BREISTÖL 5, REISTAD 10, Sanna Solberg 1. Csere: Milling (kapus), N. MÖRK 11 (5), L. Deila, Nielsen 1, Petersen. Edző: Jesper Jensen
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–2. 9. p.: 4–6. 16. p.: 9–8. 19. p.: 10–11. 24. p.: 14–12. 26. p.: 14–14. 36. p.: 19–18. 41. p.: 21–22. 46. p.: 22–25. 50. p.: 25–27. 54. p.: 25–30
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 5/5
MESTERMÉRLEG
Allan Heine: – Az egyik fő problémát Henny Reistad okozta, de nem akarom csak őt kiemelni, az Esbjerg jól játszott. Ebből is látszik, nem elég negyvenöt percig jól kézilabdáznunk. Harcoltak, küzdöttek a lányok, kis szerencsével talán szorosabb lehetett volna a végjáték, vagy akár pontot is szerezhettünk volna. Most így alakult.
Jesper Jensen: – Elégedett vagyok a mutatott teljesítménnyel és az eredménnyel is. A Fradihoz utazni mindig kemény meccset ígér zsúfolt lelátók előtt, nagyszerű hangulatban. Büszke és boldog vagyok, örülök a két pontnak, és hogy megőriztük a helyünket a tabella élén.

ÖSSZEFOGLALÓ

Szépségdíjas találatok, lüktető játék, igazi ki-ki meccs. Ez volt az FTC és az Esbjerg csatája a női kézilabda Bajnokok Ligájában – legalábbis az első félidőben, ugyanis a szünet után szétesett a magyar csapat játéka, így végül 33–28-as vereséget szenvedett. Allan Heine a találkozó előtt arról beszélt, a vereséggel ezúttal sem érné be – mi mást mondhatott volna a dán szakember, aki szombaton, a szülővárosa elleni mérkőzés napján töltötte be a 44. életévét –, azonban bele kellett törődnie.

Pedig nagyszerű hangulatban, elképesztő sebességen kezdődött a küzdelem – Klujber Katrin fineszes megoldással, test mellett ellőtt labdával, Böde-Bíró Blanka pedig védéssel nyitott, ezzel megadva az alaphangot. Míg a ferencvárosiak légiesen könnyedén, felszabadultan, mégis nagy koncentrációval játszottak, addig a dánok bele-belehibáztak az első percekben: a meccs egyik legjobbja, Henny Reistad például kapásból három rontott lövéssel kezdett, Kristine Breistöl azonban végig kemény feladat elé állította a hazai védőket.

Gólvonalon pattant labda, újabb Bíró-bravúr, és egyből „robbant” a szinte telt házas érdi aréna, az első tíz perc végére azonban így is sikerült átvenniük a vezetést a skandinávoknak. Néhány percig fej fej mellett haladt a két együttes, azonban nem sokáig örülhetett a vezetésnek a vendégcsapat – negyedóra elteltével már ismét a hazaiaknál volt az előny. Elszakadni továbbra sem tudtak egymástól a felek, de látványos megoldásokból egyik oldalon sem volt hiány – jól szórakozhatott, aki ezt az összecsapást választotta szombat délutáni programnak.

Aztán a szünet előtt úgy tűnt, elléphet a Fradi, ám néhány véleményes ítéletet követően ismét egyenlített az Esbjerg. Egyből parázs lett a hangulat, jött a reklamálás a kispadról és a füttykoncert a lelátóról.

Minimális hazai előnyről (16–15) folytatódott a küzdelem a második félidőben, de a kezdésnél beragadtak a zöld-fehérek, sokat hibáztak. Reistad egyre inkább „belőtte” magát, a magyar csapat pedig folyamatosan futott az eredmény után – volt, hogy emberelőnyben adta el a labdát, s csak kis szerencsével nem tudott biztosabb előnyt kialakítani a dán bajnok. Legalábbis rövid ideig, ugyanis az utolsó negyedórához közelítve először nőtt háromra a különbség, a lelátón pedig egy lélegzetvételnyi döbbent csend lett úrrá, mielőtt a szurkolók tovább folytatták volna kedvenceik buzdítását.

Fontos pillanatokban született az újabb két védés Bíró Blankától – az első kettő a második félidőben –, ugyanis ahelyett, hogy néggyel lépett volna el az Esbjerg, belátható különbségen maradtak a kilencedik kerületiek. Az utolsó tíz perc kezdetén mégis már öt is volt a differencia, s habár két gyors Fradi-gól után még felcsillant a remény, Nora Mörkék gyorsan döntésre vitték a meccset.

Az újabb bravúr elmaradt, egy hét múlva a Krim Ljubljana ellen azonban nagy lépést tehetnek a ferencvárosiak a továbbjutás felé.

BÖDE-BÍRÓ: KÖSZÖNJÜK, HOGY GYŐZTESKÉNT ÜNNEPELTEK MINKET!

Forrás: EHF

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

60. perc Marad még egy gól Mörkben. 28–33!

60. perc Breistöl eladja, Cvijics kiharcol egy hetest még. Malestein meg a lécre lő.

59. perc Janurik a kapuban, véd is egyet, Cvijics ziccere a bal oldali kapufa tövén csattan.

58. perc Bölk átlövése sem rosszabb azért.

57. perc Breistöl a bal felsőbe lövi az Esbjerg győztes gólját... 27–32

57. perc Mörk eladja, üres a kapu, Simon nem lő, aztán már a visszafutó kapust találja el.

56. perc Nielsen azonnal eredményes betörésből, Malestein a jobb szélről a kapusba lő.

26. perc Dán időkérés. 27–30

55. perc Két Reistad-baki, két Cvijics-gól!

55. perc Breistöl fontos gólt szerez. Most eldőlhet a meccs...

53. perc Bölk átlövése kapuscsemege. Kukely ziccere is.

52. perc Simon eladja a fal előtt... Mörk a hatosról a léc alá lő, nem sokkal Bíró feje fölött. Breistöl ismét könnyedén ment előre... 25–29

51. perc Breistöl látványosan könnyedén, vajpuha csuklóval a bal alsóba lő.

50. perc Bölk előtt nincs fal, jobbal a jobb alsóba lő. 25–27!

50. perc Reistad tízről a bal felsőbe lő, közben ápolni kell Jacobsent. Nekiment Tomori jobb karjának.

50. perc Breistölnél kétszer indulás. Kap is... egy sárga lapot a reklamáló Heine.

49. perc Breistöl ziccere Bíróé, Bölk ziccere meg Kristensené.

48. perc MICSODA GÓL KLUJBERTŐL! Ballal a földről maga mellől a jobb felsőbe lő a szaggatottról!

47. perc Möller betörése is jó, 23–26.

47. perc Simon betalál végre, ettől, reméljük, megjön az önbizalma. 23–25!

46. perc Klujber lövése rossz, de Reistad ziccere Bíróé!

45. perc Simon passzával betör Klujber, és a jobb alsóba lő. Jacobsennel szemben rossz a védekezés.

44. perc Magyar időkérés.

44. perc Bölk lövése rossz, Reistad meg egyre jobb formában... 21–24

43. perc Simon bakija a hatos előtt.

42. perc Mörk a bal felsőbe lő. Pedig Bíró érezte, hová megy a labda. 21–23

42. perc Klujber betörésből szépít, Cvijicsnek két perc, lerántotta Iversent.

Fotó: Török Attila

41. perc Mörköt löki Márton, hetes. A sértett ballal a bal alsóba lő. Mörk: 10 lövés, 8 gól.

40. perc Márton
lő gólt a bal szélről. 20–21

40. perc Reistad ellépi, lehet zárkózni. Két perc Breistölnek, lábbal kezelte le Simon pattintott passzát.

38. perc Möller lebirkózza Cvijicset, két perc. Csakhogy Klujber előtte és utána is eladja a labdát, és nagyon-nagyon könnyedén szerez gólt Iversen.

36. perc Cvijics beállóból, Reistad betörésből eredményes. Ki kellene lépni rá...

35. perc Reistad átlövése sem rossz, Malestein kiharcol, majd értékesít egy büntetőt. Az első hazai hetes után 18–18.

32. perc Mörk előtt szétnyílik a fal, nem volt jó ötlet, szerencsés góllal egyenlít azonban Bölk, elkapva saját lövése után a lecsorgót. 17–17!

31. perc Könnyed Mörk-góllal... Klujber lövése ellenben a kapusé.

31. PERC FOLYTATJUK!

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

30. perc Bölk átlövése becsorog a jobb alsóba Millingról, peches volt a kapus. Bíró meg simán csak óriásit véd a bal sarok előtt Reistad sistergős lövésénél! 16–15!

30. perc Mörk a jobb alsóba bombáz, a kapufa is beleért. Abszolúte védhetetlen.

30. perc Edwige-nek most tényleg két perc, és hetes is. Jön Janurik a kapuba.

29. perc Mörk átadása rossz. Malestein cunderezése meg zseniális! 15–14

28. perc Időkérés a vendégektől.

28. perc Tomori igazságot szolgáltat hátul, de Malestein gólját elveszik, belépett. Nem is, Klujber előtte belépett.

27. perc Simon kitolja a labdát az alapvonalon túlra, legalábbis a bolgár sporik szerint.

26. perc Solberg eredményes egy gigászi lépéshiba után... Cvijicset a földre vitték a másik oldalon. 14–14

25. perc Klujber ziccere Millingé, Reistad büntet.

24. perc Cvijics azonnal eredményes beállóból! 14–12

Az Esbjerg zsinórban hét győzelemmel a háta mögött érkezett ide, legutóbb tavaly szeptemberben, Ljubljanában kapta ki. Odahaza 27–23-ra verték az FTC-t, Anna Kristensen 18 védésével!

24. perc Hazai időkérés.

23. perc Cvijics eredményes beállóból, aztán Mörk és Jacobsen is pontatlanul lő.

22. perc Klujber passza rossz, Jacobsen ejtése kapuscsemege.

21. perc Breistöl a szaggatottról lazán a jobb alsóba lő.

20. perc Cvijics jól védekezik, jobbról Malestein ismét kaput talál, az ma gól a Fradinál. Majdnem, Kristensen kettőt azért védett.

20. perc Reistad újabb bombagóljára Malestein válaszol jobbról. 11–11

19. perc Klujber alsólövése Breistölé, onnan Malestein arcára pattan a labda.

18. perc Bölk, majd Breistöl passza is rossz.

18. perc Simon káprázatosan szép, testcseles-ravasz ejtéses, Reistad páros lábas felugrásos gólt lő.

17. perc Mörk újabb hetese is igen pontos.

16. perc Bíró véd, Cvijics befordul, máris 9–8.

Lekics 57 gólos a BL-ben, ma még nem volt eredményes.

15. perc Márton szereli Mörköt, Malestein jobbról a túlsó felső mellé ejt ziccerből.

14. perc Bölk és Reistad gólváltása 10 másodpercen belül.

13. perc Bölk lövése nem jó most, a védője alaposan átrendezte közben a frizuráját. Szabaddobás nincs. Cvijics kiválóan védekezik ellenben, Bölk a labdába paskolva ad balra gólpasszt Mártonnak.

12. perc Mörk a jobb felsőbe szór egy hetest.

11. perc
Mörk emelése sem sikertörténet, Bölk átlövése ellenben csodás, 6–6!

10. perc Bölk és Simon is ront... ziccerből a kapufára lő Solberg. Simon meg a jobb alsóba, ezzel együtt az utóbbi percekben megtorpant a Fradi.

9. perc Mörk ballal a bal alsóba lő Breistöl passzából egy újabb nagyon rossz hazai támadás után.

8. perc Reistad
kihasználja Lekics rossz emelését, máris 4–5.

8. perc Edwige-nek két perc? Ezt írja az EHF. Nem. Csak az ápolás miatt nem jöhet vissza.

7. perc Lekics újabb lövése rossz, Breistöl elfutásból egyenlít, Edwige jobb térdébe nagyot rúgva a levegőben. Breistöl csapata házi gólkirálya 58 góllal.

5, perc Mörk gólt lő egy lefordulás után, Lekics bombája a léc fölé megy, Reistad ziccerben... de Bíró eszén nem jár túl. 4–3

5. perc Iversen befordul Edwige mellett, és jobbal a bal alsóba lő. Edwige meg a másik hatos előtt fordul le emberéről, Bölk passzát jobbal a jobb felsőbe nyesi.

4. perc Reistad újabb átlövése sem jó, nem úgy Malestein szélsődobása. Mörk nem védekezik, csak támad.

2. perc Edwige elejti a labdát ziccerben, Jacobsen egyedül mehet a kapusra. Klujber most kissé jobbra töri át a falat, 2–1.

1. perc Reistad átlövését elkapja a jobb felső előtt Bíró.

1. perc Klujber a bal alsóba talál betörésből, 1–0.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A magyar csapat zöld-fehér mezben és fehér nadrágban, a vendégek piros mezben és fekete nadrágban.

„Azt gondolom, jelenleg az Esbjerg az egyik legerősebb csapat a Bajnokok Ligájában, nagy meccs lesz minden tekintetben – így Allan Heine. – Annak ellenére, hogy erős csapattal játszunk, szerintem jó esélyünk van nyerni, de nagyon nehéz lesz. Az Esbjerg mindig jó taktikai döntéseket hoz támadásban és védekezésben egyaránt. Az első meccsünkhöz képest más a játékunk ritmusa, védekezésben és támadásban is javultunk, erősebbek vagyunk, mint akkor voltunk. Nagy elvárásaim vannak, remélem, teljesülnek.”

ÚJABB BRAVÚR KELL a Ferencvárostól a női Bajnokok Ligájában, hiszen a rendkívül kiegyensúlyozott B-csoportot vezető Esbjerget fogadja Allan Heine együttese, amely egy sikerrel újabb hatalmas lépést tehetne a nyolcaddöntős szereplés felé. Egy héttel ezelőtt a dán edző úgy nyilatkozott, hat „minidöntő” vár csapatára, ezúttal hozzátette, bárki az ellenfél, nem gondol a vereségre.

A 9. fordulóban az Ikast otthonában 28–28-ra végzett az FTC-Rail Cargo Hungaria, Andrea Lekics a legvégén lőtte a magyar csapat egyenlítő gólját.

Ezzel a sikerrel az Esbjerg továbbra is vezeti a B-csoportot, előnye négy pont a Metzcel szemben, igaz, a franciák eggyel kevesebbszer léptek pályára.

Henny Ella Reistad hat góllal volt a hazaiak legeredményesebb játékosa, de a találkozón a legtöbb gólt a vendégek balszélsője, Daria Michalak szerezte, összesen hetet.

A női kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjában az éllovas Esbjerg 32–26-ra nyert a Zaglebie Lubin ellen, míg a Krim Ljubljana egyetlen góllal verte meg a bukaresti Rapidot.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ FTC–ESBJERG MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!