szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Miért pont a TikTok akarna kimaradni a mesterséges intelligencia kínálta remek lehetőségekből? A platform már teszteli az egyelőre AI Song névre hallgató funkciót, amely egyszerűen varázsol zeneszerzőt a videót feltöltő mezei felhasználóból.

Képzelje el, hogy készített egy jó kis klipet, amit meg is osztana a TikTokon keresztül a világgal. Igazán teljes persze akkor lenne a videó, ha zenei aláfestés is lenne hozzá, és nemsokára saját szerzeményeit használhatja erre, ugyanis a TikTok jelenleg egy generatív mesterséges intelligencia (GAI) dalkészítő eszközt tesztel.

Ez az AI Song nevű funkció lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy beírjanak egy alapvető szöveges parancsot, és a MI ez alapján pillanatok alatt létrehoz egy teljes dalt szöveggel, énekhanggal és hangszerekkel. A felhasználók ezután megváltoztathatják az alkalmazásban létrehozott dal műfaját.

A mesterséges intelligencia segítségével generált dalszövegeket a Bloom nevű nagy nyelvi modell (LLM) hajtja, amely a TikTok szerint „a világ legnagyobb nyílt többnyelvű nyelvi modellje”, hiszen több mint 176 milliárd paramétert tartalmazó adatkészlettel dolgozik. Mivel 46 természetes nyelven képes dalszövegeket generálni, a közel 2 milliárdos globális felhasználói bázis igen széles rétege használhatja majd.

Az AI Song funkció nagy valószínűséggel a TikTok-tulajdonos ByteDance Ripple alkalmazásából származik. Az appnak énekelni vagy dúdolni lehet, s ezután mesterséges intelligencia segítségével kész zeneszámot képes készíteni ebből. A Ripple tavaly indult el néhány piacon.

Az AI Song tehát potenciálisan segítheti a TikTok alkotóit abban, hogy spontán vírusslágereket vagy egyedi zenét hozzanak létre. Ha pedig kiterjesztik az üzleti profilokra, akkor az szerzői jogoktól mentes lehetőséget biztosíthat a videótartalom hangsávokkal történő kiegészítésére. Jelenleg a funkció kezdeti tesztelési szakaszában van (az sem biztos, hogy AI Song marad a neve), és a felhasználók korlátozott csoportja számára érhető csak el. Ők egyelőre még nem túl lelkesek, a funkción ugyanis még sok a csiszolgatni való.

Egyébként nem a TikTok az egyetlen platform, amely generatív AI-funkciókat kínál a felhasználóinak. A YouTube még tavaly kezdte el tesztelni azt a zeneszerzési funkciót, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy szöveges felszólításokból vagy dúdolt dallamokból készítsenek dalokat. A Dream Track 30 másodperces részleteket tesz lehetővé más népszerű előadók stílusában.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.