A Manchester City hatgólos meccsen játszott döntetlent a Spursszel

D. Á.D. Á.
Vágólapra másolva!
2023.12.03. 17:17
null
Szon Hung Min gólt szerzett (balra), majd néhány perccel később öngólt vétett a Man. City ellen (Fotó: Getty Images)
A Manchester City 3–3-as döntetlent játszott a Tottenham Hotspurrel az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 14. fordulójában.

ANGOL PREMIER LEAGUE
14. FORDULÓ
MANCHESTER CITY–TOTTENHAM 3–3 (2–1)
Manchester,
Etihad Staidon. Vezette: Hooper
MAN. CITY: Ederson – Walker, R. Dias, Gvardiol (Aké, 87.) – Rodri, Akanji – Foden (R. Lewis, 73.), J. Álvarez (Kovacic, 87.), B. Silva, Doku (Grealish, 52.) – Haaland. Menedzser: Pep Guardiola
TOTTENHAM: Vicario – Porro, Emerson, B. Davies, Udogie – Bissouma (Richarlison, 87.), Lo Celso (Skipp, 79.) – Kulusevski, Gil (Höjbjerg, a szünetben), B. Johnson (Donley, 90+6.) – Szon Hung Min. Menedzser: Ange Postecoglou
Gólszerző:
Szon Hung Min (9. – öngól), Foden (31.), Grealish (81.), ill. Szon Hung Min (6.), Lo Celso (69.), Kulusevski (90.)

ÖSSZEFOGLALÓ

Egyik csapat sem várhatta jó formában a rangadót, a 14. forduló előtt a Manchester City egymás után két döntetlent játszott, a Tottenham pedig az elmúlt három mérkőzését egyaránt elvesztette.

Ahogyan az várható volt, rendkívül támadó felfogásban futottak ki a pályára a felek, ennek már a 6. percben meglett az eredménye – a Man. City szöglete után a Spurs ellentámadást indított, Kulusevski Szon Hung Minnek passzolt, aki lerázta a visszafutó Dokut, majd a tizenhatoson belülre érve Ederson mellett a kapuba lőtt. 0–1

Alig három perc elteltével már jött is az egyenlítés, Julián Álvarez jobb oldali szabadrúgása után az előbb még örömtáncot járó Szon Hung Minen pattant meg a labda úgy, hogy Vicariónak esélye sem volt a védésre. 1–1

Az első fél óra végén a fordítás is összejött Guardiola együttesének. Álvarez kapott labdát a Spurs tizenhatosán belül, önzetlenül Phil Foden elé tálalt, és az angol válogatott támadó nagyjából négy méterről bevette Vicario kapuját. 2–1

A City vezető gólja után kissé leült az összecsapás, de a második félidő második felében ismét őrült tempót diktáltak a felek. A 69. percben Haalandot előzte meg Ben Davies a felezővonalnál, fejese után Szon Hung Minhez került a labda. A dél-koreai lekészített Lo Celsónak, aki néhány tolás után rendkívül pontos lövést küldött a jobb alsóba – a labda a kapufáról pattant a hálóba. 2–2

A 81. percben a csereként pályára lépő Jack Grealish újra előnyhöz juttatta a Man. Cityt, de a három pontot ennek ellenére sem tudta megszerezni a hazai csapat – a rendes játékidő utolsó percében Johnson kapott labdát a bal szélen, a bal lába felé cselezett, majd tökéletes beadással szolgálta ki Dejan Kulusevskit, akinek fejese nyomán a labda a lécről pattant be. 3–3

A pontosztozkodásnak egyik csapat sem örülhet igazán, a Manchester City a harmadik, a Tottenham az ötödik helyet foglalja el a tabellán.

TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK A FORDULÓBÓL
AFC Bournemouth–Aston Villa 2–2 (Semenyo 10., Solanke 52., ill. Bailey 20., Watkins 90.)
Chelsea–Brighton & Hove Albion 3–2 (E. Fernández 17., 65. – a másodikat 11-esből, Colwill 21., ill. Buonanotte 43., Joao Pedro 90+2.)
Kiállítva: Gallagher (Chelsea, 45.)
West Ham United–Crystal Palace 1–1 (Kudus 13., ill. Édouard 53.)

Liverpool FC–Fulham 4–3
(Leno 20. – öngól, Mac Allister 38., Endo 87.,Alexander-Arnold 88., ill. H. Wilson 24., Tete 45+3., Reid 79.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Arsenal–Wolverhampton Wanderers 2–1 (Saka 6., Ödegaard 13., ill. Matheus Cunha 86.)
Brentford–Luton Town 3–1 (Maupay 49., Mee 56., Baptiste 81., ill. J. Brown 76.)
Burnley–Sheffield United 5–0 (J. Rodríguez 1., Bruun Larsen 29., Amdouni 73., Koleosho 75., Brownhill 80.)
Kiállítva: McBurnie (Sheffield, 45+1.)
Nottingham Forest–Everton 0–1 (McNeil 67.)
Newcastle United–Manchester United 1–0 (Gordon 55.)

PERCRŐL PERCRE

90+8. perc: ITT A VÉGE, DÖNTETLENNEL ZÁRULT A MECCS!

90+6. perc: Donley jön be az utolsó percre Johnson helyére.

90+5. perc: előbb Emerson kapott lapot, majd Haaland is reklamálásért.

90+2. perc: Kulusevski is besárgult.

90. perc: ITT A DRÁMA, ÚJRA DÖNTETLEN AZ ÁLLÁS! Johnson kapott labdát a bal szélen, a bal lába felé cselezett, majd tökéletes beadással szolgálta ki Dejan Kulusevskit, akinek a fejese a felső lécről pattant be. 3–3

87. perc: kettőt cserél a City, Gvardiol és Álvarez helyén Aké és Kovacic folytatja. Cserél a Spurs is, Bissoumát Richarlison váltja.

83. perc: Gvardiol csúnya szabálytalanság után kapott sárga lapot.

81. perc: MEGINT VEZET A MAN. CITY! Sokadik alkalommal szerzett labdát a hazai csapat a Tottenham térfelén, a tizenhatoson belül Haaland passzolt Jack Grealishnek, akinek könnyű dolga volt, csak az üres kapuba kellett lőnie. 3–2

79. perc: Skipp állt be Lo Celso helyére.

75. perc: Lewis passzából Rodri lőtt nyolc méterről, de a spanyol középpályás egy kicsit pontatlan volt.

73. perc: Lewis állt be Foden helyére.

71. perc: LO CELSO MEGINT, DE DE EZ MOST KIMARADT! Porro szöglete után a labda elsuhant mindenki előtt, az argentin középpályás így zavartalanul lőhetett a tizenhatos csücskéről. Grealish végül beleért a lövésbe, így megúszta a City.

69. perc: PERC KIEGYENLÍT A SPURS! Haalandot előzte meg Ben Davies a félpályánál, fejese után Szon Hung Minhez került a labda. A dél-koreai lekészített Lo Celsónak, aki néhány tolás után rendkívül pontos lövést küldött a jobb alsóba – a labda a kapufáról pattant a hálóba. 2–2

67. perc: Lo Celsp jobb oldalról végezhetett el szögletet, de Ederson résen volt – kimozdult, és lehúzta a labdát.

60. perc: a csereként beálló Grealish volt szabálytalan, jutalma egy sárga lap.

53. perc: Johnson tüzelt messziről, de a lapos lövése a kapus kezei között halt el.

52. perc: Grealish váltotta Dokut.

46. perc: ÓRIÁSI BRAVÚR! Bernardo Silva tüzelt bal külsővel a tizenhatos előteréről, Vicario a levegőben úszva tolta ki a labdát a bal felsőből.

46. perc: Höjbjerg érkezett Gil helyére.

46. perc: elindult a mérkőzés.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+3. perc: itt a vége az első félidőnek.

45. perc: három perc a ráadás az első félidő végén.

38. perc: Udogie is besárgult.

36. perc: egyelőre nagyon rossz napja van Haalandnak, a norvég csatár ezúttal szembe a kapuval lőhetett, de a labda csaknem kirepült a stadionból.

34. perc: Rodri kapott sárga lapot.

35. perc: ÚJABB KAPUFA! Most Álvarez kísérletezett kisodródott helyzetből, Vicariót ezúttal is a kapufa segítette ki.

31. perc: VEZET A CITY! Álvarez kapott labdát a Spurs tizenhatosán belül, majd önzetlenül Phil Foden elé tálalt. Az angol válogatott támadó nagyjából négy méterről vette be Vicario kapuját. 2–1

29. perc: FELSŐ LÉC! Doku vezette rá a labdát Porróra egy az egyben, majd befelé cselezett, és a bal felső sarkot szemelte ki. Vicario hiába repült, nem érte el a labdát, ami szerencséjére a felső lécről kifelé pattant.

23. perc: Johnson húzott el a jobb szélen Gvardiol mellett, majd középre passzolt Szon Hung Min irányába. A visszasprintelő Dias becsúszva mentett szögletre.

20. perc: most kicsit kijött a szorításból a Tottenham, egymás után két szögletet is kiharcolt.

16. perc: Haaland lőtt a tizenhatoson belülről, de beleléptek a próbálkozásba.

13. perc: MI MARADT KI?! Megint a saját térfelén szórta el a labdát a Spurst, Phil Foden passzolt Erling Haalandnak, aki abszolút ziccerben a kapu mellé lőtt.

9. perc: EZ GYORS VOLT, MÁRIS EGYENLÍT A MAN. CITY! Julian Álvarez jobb oldali szabadrúgása után Szon Hung Minen pattant meg a labda úgy, hogy Vicariónak esélye sem volt a védésre. 1–1

6. perc: VEZET A TOTTENHAM! A Man. City szöglete után a Spurs ellentámadást indított – Kulusevski indította Szon Hung Mint, aki lerázta a visszafutó Dokut, majd a tizenhatoson belülre érve Ederson mellett lőtt a kapuba. 0–1

6. perc: a saját térfelén veszített labdát a Tottenham, a gyors ellentámadás végén pedig Doku lőhetett. A belga szélső a bal alsót vette célba, de Vicario szép védést mutatott be.

4. perc: a vendég védők elhárították a veszélyt, egyetlen City-játékos sem volt üresen a szögletnél.

3. perc: Haaland húzott volna befelé a Tottenham tizenhatosánál, de sikerült őt szerelni. Szöglet a Man. Citynek.

1. perc: elindult az összecsapás.

KORÁBBAN
AFC Bournemouth–Aston Villa 2–2 (Semenyo 10., 52., ill. Bailey 20., Watkins 90.)
(Alexander-Arnold 20., 88., Mac Allister 38., Endo 87., ill. H. Wilson 24., Tete 45+3., De Cordova-Reid 80.)