Vágólapra másolva!
2023.12.03. 16:50
null
Egy hete a BVSC ellen, vasárnap a Csákvár ellen is csak remire volt képes a Tiszakécske (Fotó: Földi Imre, archív)<br />
A labdarúgó NB II 17. fordulójában a Tiszakécskei LC és a Csákvár összecsapásán 1–1-es végeredmény született a kécskei Városi Sportcentrumban. A vendégek az utolsó pillanatban mentettek meg egy pontot a jobban, támadóbban futballozó hazaiak ellen.

LABDARÚGÓ NB II
17. FORDULÓ
TISZAKÉCSKEI LC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1
–1 (00)
Tiszakécske
, Városi Sportcentrum, 200 néző. Vezette: Sipos Tamás (Szécsényi István, Tőkés Róbert)
TISZAKÉCSKE: Kiss Á. – Grünvald, Fodor F., Szőr (Szekér, a szünetben), Viczián – Kocsis D., Bertus L. (Máté Zs., 90.), Erdei C.– Cipf (Gyurján B., 78.), Zamostny (Pongrácz, 78.), Torvund (Winkler, 82.). Megbízott vezetőedző: Toldi Gábor
CSÁKVÁR:
Pécsi Á. – Babós, Karacs, Murka, Baracskai – Szakály D. (Juhász L., 60.), Major M. (Nagy Z., 73.), Gazdag V., Tamás N. – Farkas A., Simon A. Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Torvund (65.), ill. Nagy Z. (90+2.)
MESTERMÉRLEG
Toldi Gábor:
– Azt láttam, hogy az első gólunk után számtalan helyzetet kidolgoztunk, hogy eldöntsük a mérkőzést. Bőven megvolt a lehetőségünk arra, hogy a meccset lezárjuk. Megbosszulta magát a sok kimaradt lehetőség, amiért elsősorban saját magunkat okolhatjuk.
Tóth Balázs:
– Tudtuk, hogy egy olyan ellenfélhez jövünk, amelynek nagyon jó a kerete. Láttuk a Tiszakécskén, hogy szeretné kézben tartani a mérkőzést, viszont mi szervezettek voltunk, és nagyon jól alkalmazkodtunk. A mélységi labdák kaptak szerepet a mérkőzésen, ami ellen mindkét csapat jól védekezett. A második félidőben érződött, hogy az önbizalmunk nem volt a helyén. A Tiszakécske megérdemelte a vezetést, amitől mi felébredtünk, és sikerült kiegyenlítenünk. Fél távnál jó helyen állunk a tabellán.

ÖSSZEFOGLALÓ

A mérkőzés első félidejében kevés helyzetet láthattak a szurkolók. A mezőnyben folyt a kiegyenlített játék. A második félidő hozta el az igazi eseményeket. A hazai csapat magasabb fordulatszámra kapcsolt, sorra alakította ki a helyzeteket a csákvári kapu előtt. Ennek az eredménye az lett, hogy Torvund Alexander emlékezetes szóló végén a hálóba lőtt a 65. percben – beindult a kapu irányába a bal oldalon, kicselezett egy-két védőt, és kilőtte a rövid alsót.

A gólt követően a Tiszakécske nem állt be védekezni és tartani az előnyt. Folyamatosan jöttek a lehetőségek Pécsi Ármin kapuja előtt, ezek azonban mind kimaradtak. Így jött a futball örök törvényszerűsége: a csákváriak a hosszabbítás pillanataiban egy bal oldali beívelés után, a csereként beálló Nagy Zoárd révén kiegyenlítettek. 1–1

Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+4. perc: Véget ért a mérkőzés.

90+2. perc: GÓÓL!!! Nagy Zoárd közelről kotorja a kécskei kapuba a labdát egy bal oldali csákvári beívelés után. 11.

90. perc: Bertus Lajos helyett Máté Zsolt a pályán a tiszakécskeieknél.

82. perc: Torvund helyett Winkler a pályán a tiszakécskeieknél.

78. perc: Csere a hazaiaknál: Zamostny helyett Pongrácz, Cipf helyett Gyurján a pályán.

76. perc: Nagy Zoárd kapott sárga lapot.

73. perc: Major Marcell helyett Nagy Zoárd a pályán.

65. perc: GÓÓÓL!!! Torvund góljával vezet a Tiszakécske! Gyönyörű szólót mutatott be az egykori utánpótlás-válogatott támadó, kicselezett két-három védőt, majd a bal oldalról kilőtte a rövid alsót. 10.

62. perc: Cipf lőtt 17 méterről. A labda a jobb alsó sarok mellett suhant el.

60. perc: Csere a csákváriaknál: Szakály Dénes helyett Juhász Levente a pályán.

56. perc: Zamostny Balázs kapott sárga lapot.

55. perc: Torvund beadása után előbb Zamostny majd Bertus próbálkozott, de a hazai védők blokkolták a lövéseket.

Cserélt Toldi Gábor. Szőr Levente helyett Szekér Ádám a pályán.

46. perc: Elkezdődött a második félidő!

45. perc: Véget ért az első félidő.

45. perc: Egy perc hosszabbítás lesz az első félidő végén.

42. perc: Karacs Dániel kapott sárga lapot.

39 perc: Bertus lőtt nagy helyzetben Pécsi Ármin kapuja fölé egy kavarodás után. Az eddigi legnagyobb kécskei lehetőség volt.

37. perc: Egy csákvári támadás után Tamás kanyarított középre az érkező Gazdag elé. Aki nem találta el jól a labdát nagy helyzetben. A kapu fölé szállt.

20. perc: Egy jobb oldali csákvári szögletet követően Babós csúsztatott a kécskei kapu mellé.

3. perc: Cipf hagyott ki egy helyzetet, miután az ötösről a csákvári kapu fölé lőtt.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

Érkeznek a pályára a csapatok. A hazaiak kék mezben, a vendégek fehérben futballoznak.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az új edzővel, Toldi Gáborral még nyeretlen Tiszakécske az előző fordulóban hét gólt kapó Csákvár ellen.