Nehézkes ETO-győzelem született a Vasas elleni pofon után

Vágólapra másolva!
2023.12.03. 16:50
A labdarúgó NB II 17. fordulójában a játéknap előtt 2. helyen álló ETO FC Győr az utolsó előtti helyezett Ajkát fogadta. Sokáig nem bírt egymással a két csapat, majd Kröhn góljával 1–0-ra nyertek a hazaiak.
A zöldben játszó győriek győzni tudtak az ajkaiak ellen (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

LABDARÚGÓ NB II
17. FORDULÓ
ETO FC GYŐR–FC AJKA 1–0 (0–0)
Győr, ETO Park,887néző. Vezette: Zimmermann Márió (Márkus Péter, Ország Péter)
ETO: Pap E. – Vera, Szépe, Boldor (Kovács M., a szünetben), Vianna – Riquelme (Vingler, 74.), Anton, Skvarka (Keresztes K., 90+1.) – Diarra (Kröhn, 74.), Huszár M. (Hamed, 69.), Bumba.Vezetőedző: Antonio Munoz
AJKA: Szabados – Tóth G., Tar, Jagodics B. (Gaál B., 89.), Csemer – Görgényi (Csizmadia Z., 73.), Tajthy T. – Babos B. (Antal G., 89.), Zsolnai R. (Sejben V., 73.), Borsos F. (Horváth P., 82.) – Szarka Á. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Kröhn (76.)
MESTERMÉRLEG
Antonio Munoz:– Az Ajka bizonyította, hogy jobb csapat, mint a helyezése mutatja. Ezúttal kevés helyzetet alakítottunk ki, és nagyon meg kellett küzdenünk a győzelemért.
Schindler Szabolcs:– Meghatározónak bizonyult, hogy az első félidőben nem tudtunk élni a lehetőségeinkkel. Egyetlen figyelmetlenség döntött, de úgy érzem, tisztességgel helytálltunk.

ÖSSZEFOGLALÓ

A hazai csapatban még érezhetően benne volt a hétfői kiütéses vereség. A győriek a 10. percben Diarra révén megszerezhették volna a vezetést, de az ETO 7-es játékosa óriási helyzetben nem találta el a kaput. És ezzel végére is értünk az első félidő győri helyzeteinek felsorolásával. Papnak, az ETO kapusának viszont háromszor is védenie kellett: először Tajthy Tamás erős lövésénél, majd Borsos Filip lapos lövése után, a 39. percben pedig ugyancsak Borsos fejesénél.

A második félidő első része is hasonló mederben folyt: két pontatlanul játszó csapat küzdött egymással, és a kapuk egyáltalán nem forogtak veszélyben. A 76. percben aztán megtört a jég: az alig két perce pályán lévő Kröhn lőtte a kapu bal oldalába a labdát Vianna remek beadása után. A 90. perc környékén mindkét csapat előtt adódott még gólszerzési lehetőség, azonban ezek kimaradtak, így maradt az egygólos hazai győzelem. 1–0

PERCRŐL PERCRE

90+7. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük a figyelmüket!

90+2. perc: Bumba megpattanó lövését bravúrral védi Szabados. A kipattanóra Kröhn érkezik, de lesen.

90+1. perc: Hét perc a hosszabbítás.

M. Diarra (balra) és Zsolnai Richárd (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

90+1. perc: Skvarka helyére Keresztes K. áll be.

89. perc: Ajkai cserék: Babos B. helyére Antal G., Jagodics B. helyére pedig Gaál B. áll be.

88. perc: Tar Zsolt találja el rosszul a labdát egy felívelés után.

86. perc: Skvarka kap sárga lapot.

83. perc: Piros lap a győri kispadnak. Úgy tűnik, Lipták Zoltán kapta.

82. perc: Borsos F. helyére Horváth P. áll be a vendégek csapatába.

A zöld mezes győriek talpra tudtak állni a legutóbbi vereség után (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

77. perc: Csizmadia Z. kap sárga lapot.

76. perc: GÓÓÓL! Kröhn jobbal a bal alsóba lő hat méterről, Vianna balról belőtt labdáját juttatva a hálóba. 1–0

74. perc: Kettőt cserél az ETO is.: Riquelme helyett Vingler, Diarra helyett pedig Kröhn játszik a folytatásban.

73. perc: Ajkai cserék: Görgényi helyére Csizmadia Z., Zsolnai helyére Sejben V. áll be.

69. perc: Hamed váltja Huszárt.

64. perc: Jagodics Bence visszatér a pályára.

61. perc: Jagodics ütközik a kapusával, ápolni kell. Sőt, begurul érte a pályára a mentő.

48. perc: Jagodics B. kap sárga lapot.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

46. perc: Győri csere a szünetben: Boldor helyére Kovács Márk állt be.

Az első félidőben több helyzete volt a fehérben játszó Ajkának (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

45+2. perc: Egy sorfalba lőtt győri szabadrúgás után lefújja az első félidőt Zimmermann.

45. perc: Görgényi kap sárga lapot Riquelme felrúgásáért.

39. perc: Jobbról a kapu elé ívelt ajkai szabadrúgás után Borsos F. fejesét bravúrral védi Pap.

38. perc:Babos lerántásáért Vianna kap sárga lapot.

28. perc: Borsos F. 25 méterről a jobb alsót veszi célba, Pap vetődve véd, majd rávetődik a kipattanóra.

A fehérben játszó ajkaiak győzni tudtak a legutóbbi fordulóban, míg a zöld mezes győriek kikaptak a Vasastól (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

27. perc: Tajthy T. középre tartó, erős lövését Pap E. fogja meg.

25. perc: Sárga lapot kap Zsolnai egy kemény szabálytalanság miatt.

M. Diarra (balra) nagy lehetőséget puskázott el a 10. percben (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

10. perc: Diarra lövi kapu mellé a labdát 11 méterről.

1. perc: A mérkőzést a fehérben játszó vendégek kezdik. Zöldben a győri együttes.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbb a Vasas ellen nagy, 6–0-s pofonba beleszaladó, így a tabella éléről leszoruló ETO az elmúlt három meccsén két győzelmet arató, de az előző öt idegenbeli találkozóját elveszítő Ajka ellen.