szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Ugyan Vlagyimir Putyin elnök ezt tagadja, de egy amerikai szakértő szerint Oroszország igenis komolyan veheti a mesterséges intelligencia fejlesztését.

Legalább annyira dolgozik a mesterséges intelligencián Oroszország, mint Amerika – szemben Vlagyimir Putyin állításaival, miszerint az MI egy „nyugati összeesküvés”, és nem ez a hírszerzés „következő határa”. Erről Laura Ballman volt CIA-ügynök beszélt a GB News hírcsatornának. „Az orosz szakemberek úgy dolgoznak az MI-n, mint mi is” – mondja

A szakember egy érdekes történetet is példaként hozott arról, hogy mennyire komolyan veszi a dolgot Moszkva. Elmondása szerint két, kvantumszámítással foglalkozó, vezető tudóst is megvádoltak azzal, hogy Kínának kémkedtek. Mindketten nagyon fontos munkát végeztek a területen Szibériában – egyikük meghalt, míg a másik tudós eltűnt.

„Úgy gondolom, Putyin a legjobb esetben is képmutató” – mondja az egykori CIA-ügynök. Az orosz elnöknek már tervei is vannak törvénymódosításokra, valamint a nemzetközi együttműködés erősítésére, hogy elérje a céljait. Ballman szerint a nemzetközi együttműködés alatt jó eséllyel Kína értendő.

Hallucinál a mesterséges intelligencia, és ez elég veszélyes

Oxfordi kutatók szerint a mesterséges intelligencia gyakran hajlamos arra, hogy hamis információkat hitelesként tálaljon. Ez komoly problémát jelenthet a tudomány számára.

Az orosz elnök már korábban szorgalmazta az orosz MI gyorsabb fejlesztését, de olyan komplex nyelvi modellekről eddig még nem érkezett hír Oroszországból, mint amilyen a ChatGPT is.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.