Bajnokok Ligája: a Bayern és a PSG is magabiztosan jutott tovább

Az olaszok által bemutatott paszív futball az első félidő végéig volt elegendő, ám akkor a hazaiak kétszer is betaláltak, ezzel lényegében eldöntötték a továbbjutás kérdését. A második félidőben még egyet hozzátettek a gólokhoz Kane révén, és a 3–0-s győzelemmel magabiztosan jutottak a legjobb nyolc közé – tudósított az nso.hu.

A szezon végén távozó Thomas Tuchel vezette német bajnok a 38. percben dolgozta le a Rómában összeszedett hátrányát Harry Kane jóvoltából, majd a szünet előtt Thomas Müller is fejjel növelte a bajorok előnyét. Az angol klasszis a 66. percben újabb szemfüles gólt szerzett, és Maurizio Sarri végig alárendelt szerepet játszó gárdája már nem tudott újítani.
A Bayern – melynek Lőw Zsolt a másodedzője – az elmúlt egy hónapban játszott hat találkozójából csak a harmadikat tudta megnyerni.

Bayern München (német)–Lazio (olasz) 3–0
München, Allianz Arena. 75 000 néző. Vezette: Slavko Vincic (szlovén)
BAYERN MÜNCHEN: Neuer – Kimmich, Dier, De Ligt, Guerreiro (Davies, 78.) – Pavlovic, Goretzka, L. Sané (Laimer, 89.), Th. Müller (Tel, 78.), Musiala (Gnabry, 90+1.) – Kane. Vezetőedző: Thomas Tuchel.
LAZIO: Provedel – Marusics, Gila, Romagnoli, Pellegrini – Guendouzi, Vecino (Cataldi, 61.), Luis Alberto (Kamada, 80.) – Felipe Anderson (Pedro, 75.), Immobile (Taty, 61.), Zaccagni (Isaksen, 61.). Vezetőedző: Maurizio Sarri.
Gólszerző: Kane (38., 66.), Th. Müller (45+2.)
Továbbjutott a Bayern München 3–1-es összesítéssel.

A másik nyolcaddöntőn a Paris SG kétgólos előnnyel utazott a Real Sociedad otthonába, San Sebastiánba, és ezt nemcsak megőrizte, kettős győzelemmel jutott tovább.

A Paris Saint-Germain három hete 2-0-s előnyt harcolt ki a Real Sociedad ellen, s az akkor is eredményes Kylian Mbappe a visszavágó 15. percében már összesítésben háromgólosra növelte a franciák előnyét. A világbajnok szupersztár az 56. percben megadta a „kegyelemdöfést” a spanyol alakulatnak, amelynek az erejéből már csak szépítésre futotta a hajrában, így a PSG a papírformát igazolva, könnyedén jutott be a nyolc közé.

Real Sociedad (spanyol)–Paris Saint-Germain (francia) 1–2 (0–1) – élőben az NSO-n!
San Sebastián, Reale Arena, 39 336 néző. V: M. Oliver (angol)
Real: Remiro – H. Traoré, Zubeldia (Jon Pacheco, 77.), Le Normand, Galán – Zubimendi (Olasagasti, 83.), Brais Méndez (Turrientes, 61.), Merino, Becker (Barrenetxea, 61.) – Kubo Takefusza, Oyarzabal (André Silva, 77.). V: Imanol Alguacil
PSG: G. Donnarumma – Hakimi (Soler, 83.), Beraldo, Lucas Hernández, Nuno Mendes (Mukiele, 62.) – Vitinha, Zaire-Emery, Fabián (Ugarte, 77.) – Dembélé (Kolo Muani, 82.), Mbappé, Barcola (Li Kang In, a szünetben). Vezetőedző: Luis Enrique
Gólszerző: Merino (89.), ill. Mbappé (15., 55.)

Továbbjutott: a PSG, kettős győzelemmel, 4-1-es összesítéssel.