Brutális mennyiségű radioaktív anyagot bocsátanak ki a kínai atomerőművek

2024. márc 10. 13:01
Megosztás Küldés Messengeren Küldés e-mailben
Illusztráció: Pexels

Kína bírálta Japánt, amiért a fukusimai erőműből "nukleárisan szennyezett vizet" engedett a Csendes-óceánba / Illusztráció: Pexels

A kínai atomerőművek 2022-ben a fukusimai szintet meghaladó mennyiségű tríciumot bocsátottak ki.

A kínai atomerőművek 2022-ben akár kilencszer nagyobb mennyiségű tríciumot tartalmazó szennyvizet bocsátottak ki, mint amennyi a japán Fukusima Daiicsi atomerőmű-komplexum tervezett éves kibocsátásában várhatóan előforduló mennyiség – számolt be szombaton a Kyodo News egy nyilvánosságra hozott dokumentum alapján.

Kína bírálta Japánt, amiért a fukusimai erőműből nukleárisan szennyezett vizet engedett a Csendes-óceánba, miközben a 2023 augusztusában kezdődő kibocsátás kezdete óta általános importtilalmat rendelt el a szomszédos országból származó valamennyi tengeri termékre.

Van félnivalója a világnak? Szuperintelligenciával győzné le ellenfeleit Kína

Van félnivalója a világnak? Szuperintelligenciával győzné le ellenfeleit Kína

A legfrissebb kínai atomenergetikai évkönyv szerint 2022-ben 13 atomerőműben, köztük a keleti Csöcsiang tartományban található Qinshan komplexumban összesen 19 megfigyelési ponton vizsgáltak radioaktív anyagokat.

A szennyvízben lévő trícium mennyisége 15 helyszínen jóval meghaladta a fukusimai erőműből kibocsátani tervezett tisztított vízre megállapított 22 billió becquerel éves felső határértéket

– áll az évkönyvben, melyben hozzáteszik azt is, hogy például a Qinshan erőműből 2022-ben mintegy 202 billió becquerel tríciumot bocsátottak ki.

Apró férgek évtizedek óta tűrik a csernobili sugárzást, de miért járnak jól ezzel az emberek?

Apró férgek évtizedek óta tűrik a csernobili sugárzást, de miért járnak jól ezzel az emberek?

A japán kormány szerint a fukusimai atomerőmű évente mintegy 2,2 billió becquerel tríciumot bocsátott ki, mielőtt 2011 márciusában a pusztító földrengést és az azt követő szökőárat követően leolvadt.

A Nemzetközi Atomenergia-ügynökség 2023 júliusában jelentést nyújtott be Japánnak, amelyben megállapította, hogy a fukusimai vízkibocsátás megfelel a globális biztonsági előírásoknak, és hozzátette, hogy "elhanyagolható radiológiai hatása lesz az emberekre és a környezetre".

A fukusimai erőműből kibocsátott kezelt vizet úgy hígítják, hogy a trícium szintje a japán nemzeti biztonsági előírások kevesebb mint egynegyvenszeresére csökkenjen.

BLIKK DOSSZIÉ mappa mappa

radioaktív

Megosztás Küldés Messengeren Küldés e-mailben
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Blikk friss híreit a Google hírfolyamához

Neked ajánljuk

Iratkozz fel hírlevelünkre, legyél képben!
blikk tablet
Nem akarsz lemaradni?
Azonnal tudni szeretnél mindenről, ami fontos? Csatlakozz, mi mindenről értesítünk, ami tényleg számít!
Miért jó ez Neked? 1. Mert képben leszel a nap legfontosabb sztorijait illetően 2. Megkapsz mindent, hogy nagyon jól szórakozz 3. Nem maradsz le a hírekről, nem szalasztod el a lényeget
Egymillió forint kihúzná a bajból?

Nem mindegy, hol vesz fel személyi kölcsönt, hiszen a bankok ajánlatai között jelentős különbségek lehetnek. A Bank360 hitelkalkulátorával könnyen összehasonlíthatja pénzintézetek ajánlatait! Egymillió forint 72 hónapra akár 15,43 százalékos THM-mel is elérhető, egy jó döntéssel a teljes futamidő alatt százezreket spórolhat.

A Blikk videói között megtalálható minden, ami érdekelheti olvasóinkat. Legyen szó a legnagyobb A kategóriás sztárokról, a tévés showműsorok kulisszatitkairól vagy éppen a legújabb közéleti és politikai hírekről. A Blikk TV stúdiójában egymásnak adják a kilincset a legismertebb és legszórakoztatóbb vendégek és politikusok akik tabuk nélkül válaszolnak műsorvezetőink kérdéseire. Műsoraink a Blikk.hu-n és a Blikk TV YouTube-csatornáján tekinthetők meg.

radioaktív atomerőmű kína Fukusima szennyvíz Japán

Játssz és nyerj!