Törökország
2024.03.22. 22:43
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • Vége

A törökök legyőzésével indította tehát a 2024-es naptári évet a magyar labdarúgó-válogatott. A mieinkre jövő kedden, március 26-án a Koszovó elleni újabb felkészülési mérkőzés vár majd. Azt a találkozót is élőben közvetítjük majd az Indexen.

A mai összecsapás összefoglalója – egyenesen Borbély László kollégánk klaviatúrájából – ide kattintva olvasható!

• 95’

Győztünk! Sorozatban a 13. veretlen meccsével már az Aranycsapat nyomában a Rossi-legénység. Ennél hosszabb sorozata ugyanis csak 1954 és 1956 között volt. Akkor Puskásék az elbukott vb-döntőt követően 18 mérkőzésen át nem találtak legyőzőre.

• 94’

A spori lefújja a mérkőzést, de ezzel még nincs vége a jegyzőkönyve kerülő eseményeknek... Kisebb dulakodás alakul ki a felezővonal magasságában. Villan is a sárga, de innen fentről nehéz megmondani, melyik török kapta.

• 92’

Gulácsit sokat dicsértük visszatérése alkalmából, de van ám a válogatottnak még egy olyan kulcsembere, aki 2022 ősze óta nem játszott, ő pedig a most gólt szerző Schäfer András! Bravó! 2–0

Kleinheisler lövése után csapott le a kipattanóra az Union középpályása és lőtt 13 méterről a jobb alsóba!

Ó, jaj, jól megünnepelték a helyszínen, aztán kiderült, les volt... Így viszont kár érte.

• 90’

Ennyi időt kell még kihúznunk, és győzelemmel kezdhetjük a 2024-es naptári évet.

• 89’

Styles szabálytalan a felezőnél Üzünnel szemben. Calhanoglu íveli fel ezt is, de a jobb szélen felfutó Güler lövése veszélytelen.

• 88’

Calhanoglu jobbról elvégzett szabadrúgása után Akaydin ugrik fel fejelni a kapunktól 6 méterre, kissé balról – pont a középen álló Gulácsi kezei közé. Éppen csak picit le kellett hajolnia a lipcsei hálóőrnek érte.

• 87’
    sárga lap | Magyarország | második félidő
    Nagy Zsolt (18) Magyarország
    87’

Nagy Zsolt szabálytalan Yilmazzal szemben. A 16-osunk jobb oldaláról, kisebb szöglettel felérő szabadrúgással jöhetnek a törökök.

• 86’

Jobbról, laposan érkezik a 11-es pont magasságába Aktürkoglu centerezése, ott Baris Yilmaz érkezik és lő, de egyszerre három védő próbál blokkolni, egyiküknek pedig sikerül is. A kipattanó is Yilmaz felé csorog, de végül tisztázunk, így a török csereembernek marad a fejcsóválás.

• 84’

Remekül állt be Yazici elé. Szoboszali szabadrúgása után azonban fejjel tisztáznak a törökök.

• 80’
    csere | Magyarország | második félidő
    Varga Barnabás (19) Magyarország
    Ádám Martin (9) Magyarország
    80’

• 80’
    Sallai Roland (20) Magyarország
    Kleinheisler László (15) Magyarország
    80’

• 79’

Calhanoglu szabadrúgása után a jobb szélen helyezkedő Aktürkoglu kapja a labdát, aki visszakanalazza azt a 11-es pont magasságában érkező Yazicinek, Gulácsi elvetődik balra, a labda viszont jobbra perdül, miután a török csatár kissé eltöri a lövést, és végül a jobb alsó mellé pattan! Köszönjük!

• 77’
    csere | Törökország | második félidő
    Kanan Yildiz (19) Törökország
    Can Üzün (25) Törökország
    77’

• 77’
    Celik Zeki (2) Törökország
    Kerem Aktürkoglu (7) Törökország
    77’

• 77’
    Yunus Akgün (14) Törökország
    Baris Yilmaz (21) Törökország
    77’

Újabb három török csere...

• 76’

Calhanoglu sarokrúgása után Kabak kerül helyzetbe az ötös jobb csücskénél, de mellé megy róla a labda!

• 75’

A pálya jobb szélén veszítjük el a labdát, a saját tizenhatosunk vonalában. Gülerhez kerül, aki 10 méterről, éles szögből, ballal a jobb felsőt veszi célba, Gulácsi látványos kivetődéssel tolja szögletre.

• 73’

Ember legyen a talpán, aki most megmondja, Gulácsi vagy Dibusz lesz a kezdő kapusunk az Eb-n. Annyi biztos, az RB Leipzig légiósának mai teljesítményére – eddig – nem lehet panasz. Ahogy az Eb-selejtezők alatt Dibuszéról sem tudtunk sokat mondani.

• 71’

Yildiz kap remek indítást jobbról, jó 30 métert száll a levegőben a labda, gyönyörűen veszi le a leshatáron, ziccerben lép ki, Gulácsi is kijön a kapujából, majd attól 8 méterre, a bal alsó sarkot felkínálva helyezkedik, az utolsó pillanatban pedig lábbal belekap az abba az irányba küldött lövésbe! Óriási bravúr!

• 69’

Ugyan még jó 25 perc biztosan van a meccsből, fű alatt, halkan megjegyezhetjük talán, ha ma sem kapunk ki, úgy sorozatban a 13. veretlenül megvívott meccsünket tudhatjuk le. 2022 szeptemberében az olaszoktól szenvedett vereséget legutóbb a válogatottunk.

• 67’
    Balogh Botond (5) Magyarország
    Dárdai Márton (23) Magyarország
    67’

A Hertha Berlin magyar védője először szerepel a válogatottban!

• 65’

Szoboszlai kerül helyzetbe a 16-os előterében, jobbra leteszi az érkező Sallainak, aki azonnal visszateszi lövésre Vargának, utóbbi átveszi, balra befelé megtolja, ezzel ziccerbe is kerül, majd 13 méterről lő – de a kapus lábbal menteni tud! Remek akció volt.

• 64’

Balról adják be a labdát a törökök, középen Akgün ugrik fel fejelni, de nem találja el jól, így méterekkel a bal alsó mellett pattog el a próbálkozása.

• 62’
    Enes Ünal (9) Törökország
    Yusuf Yazici (11) Törökország
    62’

• 62’
    Orkun Kökcü (6) Törökország
    Arda Güler (17) Törökország
    62’

A Real Madrid szupertehetsége is bemutatkozik a budapesti közönségnek.

• 61’
    Nagy Ádám (8) Magyarország
    Styles Callum (17) Magyarország
    61’

• 61’
    Kerkez Milos (11) Magyarország
    61’

• 59’

A szabadot a csapatkapitány végezte el ezúttal is, de néhány lépésről nekifutva az ötfős sorfal és a keresztléc fölött is messze előtte a labdát. Ebből nem sikerült most kihozni a maximumot.

• 58’

Szoboszlai cipeli fel a labdát lendületesen, Sallait indítaná a pálya tengelyétől balra, akit a visszazáró Celik faultol. 21 méterről, kissé balról jövünk szabadrúgással.