Pavló Péter
Pavló Péter
Tetszett a cikk?

Kamerában, üzemidőben és számítási kapacitásban is rendkívül erős csúcsmobil lett a Honor Magic6 Pro. És ezt nemcsak a gyártó állítja, hanem a legnagyobb független tesztlabor is. De ez a telefon már nagyon nem azt az árkategóriát hozza, amely anno gyorsan népszerűvé tette a Honor márkajelzésű mobilokat. Kipróbáltuk.

A Honor évek óta a piacvezető márkák között van Kínában, és szándéka, hogy Európában is hasonló pozíciót fogjon. Ebben a harcban egyik legfontosabb fegyverét a Magic-széria jelenti, melynek legolcsóbb tagját, a Magic6 Lite-ot két hónapja már leteszteltük (véleményünk itt), most pedig az annál minden tekintetben jobb Magic6 Pro került sorra.

Mi van a dobozban?

A tavalyi Honor Magic5 Pro doboza még igen vaskos volt: a töltőkábel mellett egy 66 W-os adapter is részét képezte a szettnek. A Honor Magic6 Pro már egy vékony dobozban érkezett meg hozzánk, ami egyúttal azt is jelenti, hogy töltőfej töltőfej nélkül, csupán kábellel.

Sajnos a gyártó felhagyott azzal, hogy legalább egy filléres védőtokot adjon a mobil mellé, így a vásárlóknak maguknak kell megoldaniuk a dolgot.

Külsőségek

Ha a telefon külsejéből indulunk ki, akkor azt kell mondanunk, ez a varázslat elmarad, vagy legalábbis a tervezők egész biztosan nem feszegették sem saját határaikat, sem az iparág határait, a konkurensekhez hasonlóan a Honornál is kevés kockázatot vállalnak a készülékek tervezésnél. Így aztán a a Magic6 Pro nem sokban tér el elődjétől, a Magic5 Prótól.

Honor Magic6 Pro
Pavló Péter

Megmaradt az enyhén lekerekített kijelző, amelynek egységét egy szenzorsziget töri meg. Itt van egy apró változás: a bal felső sarokból átkerült középre.

A kivágás az Apple által népszerűvé tett dinamikus szigetként működik, azaz némi felületcsinosítás révén a felhasználóban azt az érzetet kelti, mintha hasznos része lenne a képernyőnek. Nekünk ez a Honornál is tetszett, ám tesztünk során döcögött a sáv, ezt vélhetően szoftverfrissítéssel orvosolják majd.

És ha már ívelt kijelző: az előlapot üvegfólia védi, ám tapasztalatunk szerint nem sokáig. Nagyjából másfél hét használat után, a véletlenek összjátékaként találkozott a laptopunk vékony kijelzőjének széle a telefon kijelzőjének szélével, ennek eredményeként pedig

úgy jött le a mobilról az üvegfólia, mintha nem lenne holnap. És hát a fóliának tényleg nem is volt.

Persze egy ilyen találkozás esélye általánosságban meglehetősen kicsi, de ha a laptopot kulccsal, pénzérmével vagy egyéb apró tárggyal helyettesítjük be, máris átérezhető a probléma.

A hátoldali kamerasziget idén is mobil közepére került (azon belül csupán a vakut tették át másik helyre), a be- kikapcsoló, valamint a hangerő szabályozására szánt gomb a mobil jobb oldalán találjuk, a SIM-tálca, az USB-C port mellett kapott helyet, míg a hangzást a mobil tetején és alján elhelyezett hangszórók biztosítják. Ez utóbbi elnyerte a DXOMARK független tesztlabor első helyét is. Tapasztalatunk szerint a hangszórók még maximális hangerő mellett sem recsegnek, kifejezetten szép, tiszta hang érkezik belőlük.

Pavló Péter

Belsőségek

A Magic6 Pro a méret tekintetében sem különbözik sokban az előző modelltől: a mobil egy 6,8 colos kijelzőt a szintén kínai BOE által gyártott LTPO AMOLED panellel, ami 1280 x 2800 pixeles felbontásban kínálja a látnivalót 446 ppi-s képpontsűrűség mellett, 1 és 120 Hz közötti képfrissítési rátával. Ahogy ez utóbbinál, a felbontásnál is dönthet felhasználó, hogy a telefonra bízza-e magát. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a frissítési rátát a megjelenített tartalomhoz igazítja a készülék az energiatakarékosság jegyében, és ugyanezt meg tudja tenni a felbontással is.

képernyőkép / hvg.hu

És persze a világos-sötét módok közötti váltás is automatizálható, például napszaknak megfelelően.

Tapasztalatunk szerint a fentiek együttes, automatikus alkalmazásával nagyjából 10 százalékos üzemidő-növekedés érhető el.

A motorháztető alatt a Qualcomm jelenlegi legerősebb processzorát, a 4 nm-es gyártási technológiával készült Snapdragon 8 Gen 3-at találni, a grafikus feladatok elvégzéséről pedig az Adreno 750 GPU gondoskodik. Ennek, valamint a 12 GB RAM-nak köszönhetően a készülék általában pontosan úgy tette a dolgát, ahogy egy csúcstelefontól elvártuk: zökkenőmentesen. Azonban a nagyobb erőforrást igénylő játékok, valamint a kamera hosszas használata esetében érezni lehetett némi melegedést a hátoldalon.

Pavló Péter

A 12 GB RAM-mal szerelt változat mellett van 16 GB-tal szerelt változat is, míg tárhelyből 256/512/1024 GB közül lehet választani. Utóbbi csak 16 GB RAM-mal érhető el. Kommunikálni 5G-n, a (802.11 a/b/g/n/ac/6/7 szabványú) wifin, NFC-n és Bluetooth 5.3-on keresztül képes a telefon a külvilággal.

Az ujjlenyomat-olvasó a kijelző alá került be, de persze választható arcazonosítás is. Mindkettő gyors és pontos, az ujjlenyomat-olvasó esetében azonban a száraz bőrt nem nagyon tolerálja a rendszer: előfordul, hogy csak többszöri nekifutásra old fel a mobil, függetlenül attól, hogy van-e rajta kijelzővédő fólia, vagy nincs. Az arcazonosításnál nem tapasztaltunk semmi bökkenőt.

A készüléken az Android 14 fut, amire a MagicOS 8.0-s verzióját húzták rá. A Honor négy nagyobb verziófrissítést és a biztonsági javítások öt éven át történő kiadását ígéri.

A kamera képességei

A Honor Magic5 Próhoz hasonlóan ezúttal is három kamera van a hátoldali szigeten. A mögöttük dolgozó hardver lépett egyet előre a tavalyi évhez képest. A fő egység mögött ezúttal is egy 50 megapixeles szenzor dolgozik, ám ennek mérete valamivel nagyobb, mint a Honor Magic5 Prónál volt: 1/1,3 colos lehett a tavalyi 1/1,12-höz képest. A fizikai méretkülönbségnek hála több fényt képes beengedni a Honor Magic6 Pro, ami nappal és gyenge fényviszonyok között is jobb képeket eredményez.

Pavló Péter

A telefotózáshoz használható rendszert ezúttal is periszkopikus megoldással rejtették el a mobilban. A legnagyobb előrelépés ennél az egységnél tapasztalható. A tavalyi 50 után ezúttal már egy 180 megapixeles szenzor dolgozik a háttérben, 1/4,9-es szenzormérettel, ami azt is jelenti, hogy a három kamera közül ennek az érzékelője foglalja el a legtöbb helyet a mobilban. A kamera tényleg képes nagyon messzire ellátni, ám mivel az optikai zoom csak 2,5-szeres, így a 100-szoros közelítés esetében a látvány nem az igazi.

Zoomolás nélkül, az ultraszéles-látószögű egységgel
hvg.hu
20x-os digitális zoomnál járunk
hvg.hu
Félúton a 100x-os digitális zoomig, a torzulás már érezhető
hvg.hu
A 100x zoom digitális, így a kép minősége sem a legjobb
hvg.hu

A 100x zoomot sokáig használva a mobil kameraszigete erősen melegedett, a készülék mozgatásánál pedig a segédletként megjelenített kép – hogy a látnivalónak mely részére zoomoltunk rá pontosan – csak késleltetve frissült.

A kamerasziget harmadik tagja az ultraszéles-látószögű egység, ami mögé szintén egy 50 megapixeles szenzor került, 1/2,88-as mérettel.

A Honor egyik nagy ígérete, amit a készülék bemutatója során is többször hangsúlyozott az a funkció, amellyel a gyors mozgásokról tudunk éles, elmosódástól mentes képeket készíteni. A Mozgásérzékelős képrögzítés nevű funkció a mesterséges intelligencia (MI) segítségével dolgozik azon, hogy az exponáló gomb lenyomásakor rögzíteni lehessen a legfontosabb pillanatot.

Az MI-t a cég több mint 8 millió fotóval tanította be, hogy a megfelelő módon működjön, és olyan, gyors mozgásokkal operáló sportokat lehet vele megörökíteni, mint például a kosárlabdázás, a röplabdázás vagy a gördeszkázás. Emellett a cég szerint állatokkal (kutyákkal és macskákkal) is működik a mozgásérzékelős felvételkészítés. Ez utóbbit mi is meg tudjuk erősíteni.

hvg.hu

A kamera gyenge fényviszonyok között kifejezetten jól teljesít, a képstabilizátornak köszönhetően pedig még kézben tartva sem lesznek annyira elmosódottak a képek, mint amennyire azt a helyzet indokolná.

Ultraszéles-látószögű egység éjszaka
hvg.hu
A 2,5x-es optikai zoom éjszaka is jól teljesít.
hvg.hu
Az 5x-ös digitális zoom képminőségével sincs különösebb probléma
hvg.hu

A DXOMARK független tesztlabor által vezetett mobilkamerás toplista nem véletlenül változott két hete: a laboratóriumi pontosságú mérések szerint a Honor Magic6 Próval lehet most a legjobb fotókat készíteni.

Az akkumulátor

Az említett tesztlabor korábban azt is közölte, hogy a Honor Magic6 Prónak van jelenleg a legjobb akkumulátora. A készülékbe egy 5600 mAh egység került, ami 500 mAh-val nagyobb, mint ami a tavalyi elődjében volt. Ez ahhoz képest szép előrelépés, hogy a készülék nem lett nagyobb.

A mobil üzemidejére a legkevésbé sem lehet panasz. Tapasztalatunk szerint nagyon aktív használat mellett (GPS, kamera aktív használata) nagyjából egy napot bírt a készülék (reggeltől estig) úgy, hogy nem kellett töltőre raknunk. A korábban említett energiaspórolós megoldásokkal másfél-kétnapos üzemidő is összejön.

Pavló Péter

Más kérdés, hogy a töltéssel már kissé bajban vagyunk. Bár a hivatalos adatok szerint vezetékkel 80 W-on lehet tölteni a készüléket, ez sem a Honor korábbi, sem más gyártók töltőjével nem jött össze, ahogy a vezeték nélküli 66 W-os töltés sem volt olyan gyors, mint amilyennek a kínai cég ígérte. A mobillal egyébként más eszközöket is visszatölthetünk vezetékkel és vezeték nélkül is, utóbbi esetben 5 W-os töltéssel lehet számolni.

Összegzés

A Honor Magic6 Pro tökéletesen hozza azt, amilyen elvárással piacra engedte a gyártója: egy jó csúcskategóriás mobil. Teljesítményére nem lehet panasz, ahogy a kamerája is az elvárt szintnek megfelelően tesz a dolgát.

Vannak azonban olyan tulajdonságai is, ami miatt az ember nem esik azonnal szerelembe a mobillal. Ilyen például a tesztben említett képernyővédő fólia gyengesége, vagy épp a szoftveres apróságok (melyeket persze könnyű orvosolni, ha odafigyelnek rájuk).

Magyarországon a Honor Magic6 Pro 550 ezer forintos listaáron került a polcokra.

A többi tesztünket itt találja. Ha rendszeresen szeretne értesülni róluk, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.