szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Számos területre kínál okoseszközöket a Xiaomi, és a háztartási sem idegenek tőle. Legújabb mosogatógépe a szokottnál is eszesebb, ugyanis mesterséges intelligencia is megbújik benne.

Hármas funkcióval hirdeti a Xiaomi legújabb Mijia P2 beépíthető konyhai eszközét: mosogatógép, fertőtlenítő szekrény és tárolószekrény. Ebből persze a mosogatógép a lényeg, amelyben már mesterséges intelligencia dolgozik, és nem csupán a mosogatás terhét veszi át a háziasszonyoktól, hanem valójában szinte semmiben sem kell figyelni rá. Elég beletölteni egy adott mennyiségű (450 ml) mosogatószert (ami körülbelül 2 hétig elegendő), és ettől kezdve a gép szinte mindent maga csinál, csupán el kell indítani.

Ebbe a mindenbe beletartozik például, hogy az edények szennyezettsége alapján dönti el, mennyi mosogatószerre van szükség. 75 Celsius-fokon mosogat, ami szinte minden baktériumot eltávolít az edényről. A hosszan tartó csíravédelem biztosítása érdekében háromlépcsős szárítási technológiát vet be: 115 fokos magas hőmérsékletű forró levegős szárítás, automatikus ajtónyitás és -zárás a további szárításhoz, valamint maradék hőmérsékletű szárítás. Mindez lehetővé teszi, hogy akár hét napig a gépben maradhassanak az edények, anélkül, hogy egészségügyi kockázattal kellene számolni.

Xiaomi

A gépet innovatív, háromfúvókás örvénypermetezési technológiával is ellátták, háromrétegű szórókarokkal, ötszintű vízsugárral, ami eléri az edények legfinomabb sarkait és réseit is. A tálkosár is állítható, így a belső tér a különböző méretű edényekhez igazítható. Ezek mellett a gép optikai zavarosságérzékelővel és gépi algoritmussal is büszkélkedhet. Ez a duó – a Xiaomi szavaival élve – két másodpercenként észleli a szennyeződés mértékét, automatikusan kiválasztja a legjobb mosási programot, és intelligensen beállítja a mosási időt és a vízfogyasztást. Az pedig szinte már természetesnek mondható, hogy a mosogatógép együttműködik a Xiaomi Mijia alkalmazásával és a Xiaomi hangasszisztenssel.

Az intelligens mosogatógépet nagyjából 830 dollárnak, azaz megközelítőleg 300 ezer forintnak megfelelő összegért árulják Kínában.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.