NBA: szoros csaták a nyolcaddöntőkben

A New York Knicks hazai környezetben lezárhatta volna a párharcot és a mérkőzés negyedik negyedének végén hat ponttal is vezettek, de a Philadelphia egyenlített, így jöhetett a hosszabbítás. A ráadást is jobban kezdte a Knicks, viszont a két gyors kosár után 15–4-es rohanást mutatott be a 76ers, ami győzelmet és az életben maradást jelenti a tripla duplában záró Joel Embiidéknek – tudósított az nso.hu

A Cleveland és az Orlando párharca 2–2-es döntetlenről folytatódott. Az ötödik mérkőzésen is hazai győzelem született, így a Cavaliers került előnybe, azonbna ez volt az eddigi legszorosabb találkozója a két együttesnek. A 104–103-ra győzedelmeskedő Cleveland legjobb játékosa a 39 ponttal záró Paolo Banchero volt.

Damian Lillard és Janisz Adetokunbo nélkül kellett az életben maradásért harcolnia a Bucksnak. Ugyan az első félidő a Pacersé volt, a második elején a Milwaukee egy 12–0-s rohanással fordított és ettől kezdve már ki sem engedte kezéből a mérkőzést. A harmadik negyed végére már meg húszpontos különbség is kialakult, ami a mérkőzés végéig kitartott. A hazaiak részéről Khris Middleton és Bobby Portis is dupla duplával zárt, a hatodik mérkőzést Indianában rendezik csütörtökön.

NBA, RÁJÁTSZÁS NYOLCADDÖNTŐ, 5. MÉRKŐZÉSEK
New York Knicks–Philadelphia 76ers 106–112 – hosszabbítás után
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–2 a New York javára
Cleveland Cavaliers–Orlando Magic 112–89
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–2 a Cleveland Cavaliers javára
Milwaukee Bucks–Indiana Pacers 115–92
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–2 az Indiana javára