DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2024. május 29. szerda
Motor

Martin nyert Marquez előtt, Bagnaia nullázott a sprinten

Rajt-cél győzelmet aratott a vb-éllovas szombaton a Francia GP-n, a 11 helyet javító Marquez és az apriliás Vinales még dobogón. A címvédő borzalmasan rajtolt, majd kiállt.

Ha imádod a MotoGP-t és nem szeretnél semmiről lemaradni, akkor csatlakozz a Formula MotoGP Facebook-csoportunkhoz, ahol még több hírről és információról számolunk be a MotoGP és egyéb motoros bajnokságok kapcsán!

Szombat délután került sor a sprintfutamra a MotoGP Francia Nagydíján, ahol Jorge Martin vághatott neki az élről a 13 körös távnak. A Pramac versenyzője remekül is lőtt ki a rajtnál, a mellőle induló Francesco Bagnaia alatt azonban kissé megemelkedett a Ducati első kereke, így a címvédő rengeteg pozíciót veszített, egészen a 15. helyig csúszott vissza.

Martin mögé így Marco Bezzecchi, Aleix Espargaro, Maverick Vinales és a 13. pozícióból parádésan előretörő Marc Marquez sorolt be néhány kanyar után – sőt, a nyolcszoros vb-győztes hamarosan Vinalest is elkapta. Hamarosan pedig Espargaro is kikerült előle, az apriliás ugyanis kiugrott a rajtnál, így dupla hosszúkörös büntetéssel sújtották. Hátrébb pedig folytatódott Bagnaia vesszőfutása, a bukótérbe látogatott ki egy megbicsaklás után, majd a mezőny végére visszaesve inkább ki is állt a bokszba az olasz.

Martin az élen fokozatosan egy másodperc fölé hizlalta a fórját Bezzecchivel szemben, akire apránként viszont közeledni látszott Marquez. Csata azonban nem alakulhatott ki közöttük, négy körrel a vége előtt ugyanis a VR46 Ducati motorosa elcsúszott a második helyről.

motogp-martin-lemans-sprint

A világbajnokságot vezető Martin innentől végképp kényelmesen húzta be idei harmadik sprintsikerét. Marquez 11 helyet javítva lett második, a dobogót pedig Vinales tette teljessé az Apriliával. Enea Bastianini negyedik helyen futott be a gyári Ducatival, ezzel feljött az összetettben az ezüstérmes pozícióba. Espargaro a dupla büntetése ellenére is ötödik lett, majd jött az újonc Pedro Acosta a hatodik helyen. Fabio di Giannantonio, Jack Miller és Raul Fernandez szerzett még pontot, a hazai hősök, Fabio Quartararo és Johann Zarco a 10. és 13. helyeken lemaradtak erről.

Folytatás vasárnap 14 órától a Francia Nagydíj teljes értékű versenyével.